اخبار سیاسی

اقدام انتقاد برانگیز نخست وزیر ژاپن

خبرنگاران : شینزو آبه نخست وزیر و اعضای دولت ژاپن نخستین روز کاری در سال 2013 میلادی را با خواندن سرود ملی این کشور در دوران قبل از جنگ جهانی دوم که یادآور توسعه طلبی امپراطوری ژاپن است، شروع کردند.

12 فروردین 1399

دانشجویان باید به مطالبه گری از نمایندگان مجلس بپردازند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: دانشگاه آزاد قرار نیست محلی برای تبلیغات انتخابات مجلس گردد و دانشگاهیان هم باید از مجلسی ها مطالبه گر باشند.

12 فروردین 1399

اتریش: اروپا نیازی به توافق پناهندگان با ترکیه ندارد

وزیر خارجه اتریش با تاکید بر اینکه اروپا نباید اجازه اخاذی ترکیه را بدهد همچنین اتحادیه اروپا را بی احتیاج از توافق پناهندگان با آنکارا دانست.

10 فروردین 1399

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر بیجار ویژه نوروز 99 برگزار گردید

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر بیجار با حضور اعضای ستاد در فرمانداری این شهرستان به ریاست علی اکبر ورمقانی، فرماندار، معاونان سیاسی و عمرانی فرمانداری، محمد مرادی، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سایر اعضای ستاد برگزار گردید.

5 فروردین 1399

انتقاد شدید یونان از سیاست های ریاضتی سختگیرانه اتحادیه اروپا

نخست وزیر یونان سیاست های ریاضتی سختگیرانه اتحادیه اروپا علیه کشورهای بحران زده را عامل ایجاد نابرابری های بزرگ بین اعضای این اتحادیه دانسته که می تواند اروپا را در معرض خطر از هم گسیختگی قرار دهد.

1 فروردین 1399

یونان برگزاری همه پرسی درباره بسته های کمکی اتحادیه اروپا را آنالیز می نماید

نخست وزیر یونان در سخنانی از تصمیمات خود برای اصلاح قانون اساسی کشورش و برگزاری همه پرسی درباره توافقاتی از جمله بسته های کمکی اتحادیه اروپا برای یونان در آینده اطلاع داد.

1 فروردین 1399

تحریم های جدید آمریکا علیه کریمه

وزارت خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد، ایالات متحده دور جدیدی از تحریم های مرتبط با اقدام روسیه در الحاق کریمه را در نظر گرفت و هشت شخص و یک شرکت راه آهن مستقر در مسکو را تحریم کرد.

27 اسفند 1398

دخالت گستاخانه وزیرامور خارجه آمریکا در امور داخلی ایران

وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری گفت که ایران باید به تعهدات خود به آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبند باشد.

27 اسفند 1398

انتها یارانه 45 هزار تومانی ، مبلغ یارانه در سال 99 افزایش می یابد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال 99 گفت: مبلغ یارانه در سال آینده به 72 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

25 اسفند 1398

جزئیات راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به یاد شهدای سانحه هوایی 752

احمد معتمدی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به برنامه ریزی در دست انجام برای راه اندازی پژوهشکده هوش مصنوعی در کشور به یاد شهدای سانحه هوایی پرواز 752 اوکراین، گفت: مطابق با نظر رئیس جمهور و برنامه مدنظر وزارت ارتباطات، جلسه ای برای هماهنگی ایجاد مرکز...

25 اسفند 1398

رخت نو بر تن 51درصد از خانه های پیر منطقه7

نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهر تهران مهرماه سال جاری با حضور کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار تهران در منطقه7 تشکیل شد. افزایش سرانه فضای سبز و نوسازی بافت های فرسوده در دستورکار ستاد نهاده شد. اکنون علی اکبری از...

23 اسفند 1398

اسبقیان: بهاروند و وزارت ورزش تعامل خوبی دارند، تکلیف فدراسیون ها تا انتها سال معین می گردد

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی گفت: وزارت ورزش و حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال با هم تعامل دارند و آنچه اتفاق می افتد به نفع فوتبال کشور است.

13 اسفند 1398

مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه برای ارجاع طرح استیضاح ترامپ به سنا رأی گیری می نماید

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اظهار کرد که این مجلس روز چهارشنبه برای ارجاع کیفرخواست علیه دونالد ترامپ به مجلس سنا رأی خواهد داد تا راه را برای استیضاح رئیس جمهوری آمریکا هموار کند.

12 اسفند 1398

مزارشهدای گمنام ثبت گردد، معرفی ارزشهای دفاع مقدس به گردشگران خارجی

به گزارش خبرنگاران، نخستین همایش ملی میراث فرهنگی دفاع مقدس پیش از ظهر روز دوشنبه هفتم دی ماه در سالن اجتماعات موزه ملی ایران برگزار گردید.

11 اسفند 1398

رایزنی نوری المالکی با سفیر انگلیس در بغداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون عراق در ملاقات با استفان هیکی سفیر انگلیس در عراق بر مخالفت کشورش با تعدی به اراضی آن تاکید و اظهار داشت که در قبال هر اقدامی که ناقض حاکمیت عراق باشد نمی توان مسامحه کرد.

7 اسفند 1398

جنجال فیلم اولی ها در بخش نگاه نو

عجیب ترین مورد این لیست حضور عباس امینی است که با فیلم چهارمش در بخش فیلم اولی ها حضور دارد. او پیش از این به غیر از ابراهیم دو فیلم خوب ساخته که هر دو در گروه هنر و تجربه اکران طولانی داشته است.

4 اسفند 1398

مجلس اول در برابر خواسته های شاهنشاهی

مهم ترین دستاورد نهضت مشروطه تشکیل مجلس نمایندگان و تدوین قانون اساسی بود که حکومت و هرگونه اعمال زور دولتی را مشروط به قانون می کرد.

2 اسفند 1398

ملاقات مشترک صالحی امیری و سلطانی فر با رئیس IOC

به گزارش خبرنگاران، سوئیس هفته آینده میزبان سومین دوره بازی های المپیک زمستانی جوانان است. این دوره بازی ها 19 دی تا 2 بهمن ماه در لوزان سوئیس برگزار می گردد.

2 اسفند 1398

افزایش همکاری ها و درک متقابل میان روسیه و ایران در سال 2019

وزرای امور خارجه روسیه و ایران، امروز در شرایطی با یکدیگر مذاکره می نمایند که تهران و مسکو سالی پربار را سپری نموده اند: همکاری های تجاری- مالی گسترش یافته، مذاکرات سیاسی فعال تر از همواره ادامه داشته و مشارکت نظامی نیز شروع شده است.

30 بهمن 1398

رفتار سینوسی بازار مسکن متاثر از اخبار هیجانی

تغییر رفتار متغیر های کلان مالی، تحلیل بازار مسکن و بیان چشم اندازی شفاف از این بازار را با دشواری روبرو نموده است.

30 بهمن 1398
تعداد: (228)