اخبار سیاسی

منتقد اصلی روسیه وزیر خارجه کانادا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، کریستیا فریلند از سوی جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور معرفی گردید. فریلند از منتقدین اصلی روسیه در کانادا محسوب می گردد.

26 مهر 1398

قطر درباره جنگ در منطقه خلیج فارس هشدار داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، احمد بن عبدالله المحمود رئیس مجلس مشورتی(مجلس) قطر گفت که کشورش نگران است و از وقوع جنگ در منطقه خلیج فارس می ترسد.

26 مهر 1398

135 فعال محیط زیست در لندن بازداشت شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پلیس انگلیس امروز دوشنبه از بازداشت 135 نفر از فعالان محیط زیست در پایتخت این کشور اطلاع داد.

24 مهر 1398

مقام روس: گام سوم ایران، پاسخ به تحریم های جدید آمریکا و بد قولی های اروپا بود

رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه تاکید نمود که اتخاذ گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی، پاسخ به تحریم های جدید آمریکا و همچنین عدم اجرای وعده های اروپا بود.

23 مهر 1398

معاون رئیس جمهور افغانستان: روند صلح به هیچ نتیجه روشنی نرسیده است

سرور دانش معاون رئیس جمهور افغانستان با پیچیده خواندن روند صلح گفت که تاکنون هیچ نتیجه مشخصی در این روند حاصل نشده است بنابراین باید انتخابات برگزار شود تا بحران این کشور افزایش نیابد.

22 مهر 1398

پیشرفت علمی و فناوری ایران بهانه کشور های استکباری، تحلیل سال جاری دشمن از انتخابات غلط از کار در می آید

وزیر کشور گفت: با وجود همه فشار ها و تحریم ها در همه حوزه ها،ایران پیشرفت علمی و فناوری خوبی داشته که همه بهانه کشور های استکباری و دعوای آن ها با ما بر سر همین مسئله است.

22 مهر 1398

آمریکاوکانادا مشتریان جدید نفت ایران، محورمذاکرات محرمانه اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، با لغو تحریم ها پیش بینی ها حاکی از امضای قراردادهای جدید نفتی با شرکت های بزرگ اروپایی همچون شل، برتیش پترولیوم، انی، توتال و رپسول بود اما به نظر می رسد شرکت آمریکای شمالی گوی سبقت را از شرکت های اروپایی ربوده اند.

21 مهر 1398

استقبال چین از توافق مقام های آمریکایی برای افزایش سقف بدهی

خبرنگاران: وزارت خارجه چین از توافق سیاستمداران آمریکایی در مورد انتها بحران تعطیلی دولت آمریکا و افزایش سقف بدهی ها استقبال کرد.

19 مهر 1398

چین در انگلیس نیروگاه هسته ای می سازد

خبرنگاران: دولت انگلیس در صدد امضای یک قرارداد هسته ای با چین برای همکاری در ساخت یک نیروگاه هسته ای در این کشور است.

19 مهر 1398

پکن خواهان گفت وگو میان هند و پاکستان درباره کشمیر شد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین تأکید کرد که هند و پاکستان به منظور حل اختلافات خود در مورد موضوع کشمیر باید با یکدیگر وارد گفت وگو شوند.

18 مهر 1398

طرح نهایی انگلیس درباره برگزیت تحویل اروپا شد

ایرنا نوشت:نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه طرح جدید و نهایی دولت این کشور درباره نحوه اجرای خروج از اتحادیه اروپا برگزیت را رونمایی و یک نسخه آن را به این اتحادیه تسلیم کرد.

18 مهر 1398

دیوارهای لنون عرصه شعارنویسیِ حامیان و مخالفان هنگ کنگ

صدها نفر از حامیان چین و هوادار دولت هنگ کنگ دیوارهای لنون که شعارهای معترضان روی آن نوشته شده بود را پاک کردند و شعارهای مورد نظر خود را جایگزین آن کردند.

16 مهر 1398

افشاگری امارات لیکس: ابوظبی از تنش در روابط ریاض و اوتاوا به نفع خود استفاده می نماید

وب سایت امارات لیکس بیان کرد که به اطلاعاتی دست یافته است مبنی بر این که امارات به شکل محرمانه برای بهره برداری از تنش میان عربستان سعودی و کانادا کوشش می نماید.

14 مهر 1398

وزیر خارجه آلمان: برجام ارزش حفظ شدن را دارد

وزیر امور خارجه آلمان پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در نیویورک گفت این توافق ارزش کوشش هایی که برای حفظ آن انجام می گردد را دارد.

14 مهر 1398

ایران در اندونزی پالایشگاه می سازد

خبرنگاران: رییس کمیسیون تجاری ایران و اندونزی گفت: بنا بر توافقات صورت گرفته ایران تعدادی واحد پالایشی و پالایشگاه در اندونزی احداث می نماید که 30 درصد بودجه آن توسط ایران و 70 درصد توسط اندونزی تامین خواهد شد.

13 مهر 1398

حزب کارگر خواهان استعفای نخست وزیر انگلیس شد

رهبر حزب کارگر انگلیس از نخست وزیر این کشور خواسته است تا از قدرت کناره گیری کند.

13 مهر 1398

لزوم بحث های آشکار درباره انتها عضویت یونان در منطقه یورو

خبرنگاران: رئیس شورای مالی حزب دموکرات مسیحی آلمان با توجه به روند کند گفتگوهای اصلاحی با دولت یونان خواهان بحث های آشکار درباره خاتمه عضویت این کشور در منطقه یورو شد.

13 مهر 1398

آلمان خود را برای ورشکستگی دولت یونان آماده می نماید

خبرنگاران: یک نشریه آلمانی در گزارشی نوشت آلمان خود را برای ورشکستگی دولت یونان آماده می نماید و بر خلاف انتظار، روی طرح هایی برای نگه داشتن این کشور در منطقه یورو در صورت ورشکستگی دولتی کار می نماید.

12 مهر 1398

جبران کسری فراوری برنج کشور با واردات از ویتنام

وزیرکشاورزی برای مبادله بذر و کشت گونه های پرمصرف برنج ایرانی در ویتنام اعلام آمادگی کرد و گفت: بخشی از 800 هزارتن کسری فراوری برنج در کشورمان از ویتنام قابل واردات است.

12 مهر 1398

ابراز نگرانی کانادا نسبت به نقض حقوق بشر در میانمار

وزیر خارجه کانادا با انتشار بیانیه ای از تصویب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در میانمار استقبال نموده است.

11 مهر 1398
تعداد: (125)