فرهنگ و هنر

مجلس اول در برابر خواسته های شاهنشاهی

مهم ترین دستاورد نهضت مشروطه تشکیل مجلس نمایندگان و تدوین قانون اساسی بود که حکومت و هرگونه اعمال زور دولتی را مشروط به قانون می کرد.

2 اسفند 1398

معبد تاریخی بردنشانده؛ قدیمی ترین معبد روباز ایران، اثری متعلق به 800 سال قبل از میلاد مسیح در انتظار گردشگران

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مسجد سلیمان با بیان اینکه قدمت دو اثر تاریخی سرمسجد و برد نشانده در این شهرستان به 2800 سال پیش بازمی شود، گفت: این دو اثر ارزشمند تاریخی درمسجد سلیمان مرمت و ساماندهی شده اند.

30 بهمن 1398

فیلم، لحظه انفجارِ مهیب یک انتحاری در سوریه!

ارتش سوریه در آستانه آزادسازی معرة النعمان در حومه جنوبی ادلب است که اهمیت بالایی در سرانجام جنگ سوریه دارد.

27 بهمن 1398

نگاهی به گردشگری سبز یا گردشگری با اخلاق

گردشگری هم مانند دیگر صنایع امروز جهان، باید نگاهی سبز و توسعه پایدار محور به جهان پیرامون داشته باشد. این انتظاری هست که جوامع از صنعت گردشگری جهان دارند و این وظیفه، به عهده فعالان گردشگری و حتی گردشگران است. منشور جهانی اخلاقیات در گردشگری که اواخر...

25 بهمن 1398

توسعه حمل و نقل هوایی زمینه رونق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد را فراهم می نماید

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با بیان این که کهگیلویه و بویراحمد یکی از مهم ترین استان هایی است که می تواند یک مقصد مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی باشد، گفت: توسعه حمل و نقل هوایی زمینه رونق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد را فراهم می نماید.

24 بهمن 1398

واقعیت هایی درباره کالری سوزی فعالیت های مغزی

آیا هرچه مغز را بیشتر به کار بگیریم ، انرژی بیشتری از دست می دهد و کالری بیشتری می سوزاند؟اگر بخواهیم از نظر فنی به این موضوع بپردازیم که آیا هر چه کار بیشتری از مغزمان بکشیم، انرژی بیشتری مصرف می کنیم ؟ جواب مثبت است اما به گفته کلود جهت استاد روان شناختی...

23 بهمن 1398

میزبانی شهر تاریخی بلقیس اسفراین از 72هزار گردشگر

مدیر پایگاه شهر تاریخی بلقیس گفت: از ابتدای امسال تا کنون قریب به 72هزار گردشگر از این شهر تاریخی بازدید کردند.

20 بهمن 1398

افزایش تعرفه پست کتاب و نگرانی ناشران، خانه کتاب: ناچار به اعمال نرخ جدید هستیم

تعرفه های پستی از 23 آذرماه افزایش داشته از این رو تغییر نرخ در حوزه پست کتاب هم به سایر دغدغه های اهالی نشر افزوده شده است، اما خانه کتاب در حال رایزنی برای ثبات قیمت های گذشته است.

15 بهمن 1398

به نام شهرک گردشگری می سازند!

وزارت راه در پی ایجاد شهرک های گردشگری است اقدامی که وزارت گردشگری مخالف آن است به این دلیل که اگر قرار باشد به نام این شهرک ها واژه گردشگری اضافه گردد، باید جزو مصادیق این وزارت خانه باشد.

14 بهمن 1398

جشن یلدا در گرمخانه ها ، کارتن خواب ها و بی خانمان های تهران هم یلدا دارند

ویژه برنامه های یلدایی در سامان سراهای بانوان و آقایان، گرم خانه ها و مراکز پرتو ویژه بچه ها کار و خیابان تهران توسط سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران برگزار می گردد.

13 بهمن 1398

اولین پروانه هولوگرامی با احساس طراحی و ساخته شد

دانشمندان یک قدم به سمت فناوری هولوگرام مشابه هولوگرام فیلم جنگ ستارگان نزدیک تر شدند و یک هولوگرام به شکل پروانه طراحی کردند که حس دارد و می شنود.

10 بهمن 1398

گردش اقتصادی 60 میلیارد تومانی انیمیشن سازی در کشور ، سهم ایران از بازار های جهانی زیر یک میلیارد دلار است

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سالانه 2 هزار و 700 میلیارد دلار سهم گردش اقتصادی صنایع خلاق در دنیا بوده و سهم ایران زیر یک میلیارد دلار است.

7 بهمن 1398

به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم

ما سخنان رهبر انقلاب و مسولین را هم سرلوحه این اقدام خود می دانیم که فرمودند: بالاخره در این بین تعدادی از هموطنان مان جان خود را از دست داده اند و خواهان دلجویی از خانواده هایشان شدند.

6 بهمن 1398

کارگاه آموزشی نیروهای متخصص گردشگری البرز برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از شروع دوره های آموزشی ویژه نیروهای متخصص گردشگری در این استان اطلاع داد.

6 بهمن 1398

چطور 24 ساعت را در میلان بگذرانیم؟

24 ساعت در میلان ایتالیافرض کنید که عصر به میلان، مرکز ناحیه لمباردی رسیده اید و می خواهیم تا فردا در این شهر بمانید. می خواهیم بهتان برنامه سفر بدهیم، برنامه ای که شما را به سه تا از بهترین محله های شهر می برد و بدون اینکه وقت زیادی از شما بگیرد مهمترین...

5 بهمن 1398

285 مجوز گردشگری در فارس صادر شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: از ابتدای سال 98 تا کنون 285 مجوز گردشگری در این استان صادر شده است که از این تعداد، 255 موافقت اصولی و 30 مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری است.

4 بهمن 1398

اقامتی اشرافی در بزرگ ترین قلعه مسکونی دنیا که ملکه انگلستان در آن ساکن می گردد ، تجربه ای همانند ملکه ویکتوریا در قلعه ویندسور

کاخ ویندسور (Windsor Castle) در انگلستان واقع شده است. تاریخ قلعه ویندسور به زمان ویلیام اول باز می شود. بعضی منابع این قلعه را بزرگترین قلعه جهان می دانند. حالا قصر ویندزور برای شب سال نو میلادی درهای خود را به روی مهمانان ایر بی ان بی باز می نماید آن هم با قیمت...

1 بهمن 1398

نگاهی به زندگی والت دیزنی، خالق رؤیاهای بچه ها، در زادروزش

نام والت دیزنی با انیمیشن گره خورده است، او کسی است که راهکارهایی برای یادگیری هنر انیمیشن به دیگران نشان داد. او انسانی خوش بین و مثبتی بود که توانایی منحصربه فردی برای حفظ خاطرات گذشته و پافشاری برای پیشروی به سوی آینده داشت. دیزنی عاشق تاریخ بود؛ شاید...

1 بهمن 1398

لودریان: تبادل نظر با روسیه برای امنیت اروپا ضروری است

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در تبادل نظر با یک شبکه رادیویی فرانسوی بیان کرد که روسیه همچنان یک بازیگر کلیدی است و تبادل نظر با مسکو برای ساختن معماری امنیتی اروپا مهم است.

30 دی 1398

بهترین بازی های پلی استیشن 4

مجله دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: در این نوشته بهترین بازی های پلی استیشن 4 را معرفی کرده ایم. این بازی ها با در نظر دریافت بازخورد بازی کننده ها و منتقدان نسبت به آن ها و در سبک های مختلف انتخاب شده اند.

27 دی 1398
تعداد: (124)