اخبار صنعت

افزایش 40 درصدی واردات نفت چین از ایران در جولای 2014

خبرنگاران: آمارهای گمرکی چین نشان داد که واردات نفت خام چین از ایران در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40.6 درصد افزایش یافته و به 558 هزار و 865 بشکه در روز رسیده است.

24 آبان 1398

بزرگ ترین سرمایه صنعت آزمایشگاهی کشور نیروی انسانی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد با حضور در جمع رابطین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی بر اهمیت حضور رابطین در شکل گیری ارتباطات و تقویت ساختار شبکه آزمایشگاهی تاکید کرد.

24 آبان 1398

سفرنامه بالی -پروازی از هتل اسپیناس پلاس به بهشت خدایان (2 قسمت)

بعد از ظهر روز پنجشنبه 12 بهمن 96بعد از ظهر روز پنجشنبه بود. کت و شلوار خود را پوشیده و آماده رفتن می شدم .خیلی هیجان داشتم. چندیست که منتظر چنین روزی بودم، حالا آنروز فرا رسیده، از خانه بیرون رفته، سوار ماشین شده و به راه افتادم. دائم به فکر این بودم که آنجا...

22 آبان 1398

پرتامینای اندونزی هنوز تصمیمی برای قطع همکاری با ایران نگرفته است

وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی با تکذیب خبر رویترز گفت، قرارداد میان شرکت نفت و گاز پرتامینا و شریک ایرانی این شرکت برای توسعه یک میدان نفتی در ایران به رغم تحریم های جدید آمریکا ادامه خواهد یافت.

22 آبان 1398

ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، خیابان های هنگ کنگ امروز یکشنبه نیز صحنه درگیری میان شورشیان مورد حمایت غرب با نیروهای پلیسِ این منطقه بود.

20 آبان 1398

محورهای دیدار وزیر خزانه داری آمریکا با همتایای انگلیسی و آلمانی

به گزارش خبرنگاران، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در پیغام هائی تویتری از دیدارهای خود با مقامات آلمان، انگلیس و فرانسه در نشست کشورهای هفت گروه صنعتی موسوم به گروه 7؛ جی- 7 در کانادا اطلاع داد.

13 آبان 1398

کشف 39 جسد در کانتینر کامیون در جنوب بریتانیا

پلیس بریتانیا می گوید 39 جسد را در یک کامیون در جنوب شرق بریتانیا کشف نموده است. پلیس احتمال می دهد این کامیون از بلغارستان به بریتانیا آمده باشد. هنوز اطلاعی از هویت قربانیان در دست نیست.

11 آبان 1398

آمازون تا سال 2040 انتشار گازهای گلخانه ای را صفر می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، در شرایطی که رئیس جمهور آمریکا اعتقاد چندانی به تخریب محیط زیست بر اثر گرمایش کره زمین ندارد، شرکت های فناوری این کشور در کوشش هستند تا تعهدات آمریکا را در توافقنامه زیست محیطی پاریس عملی سازند.

3 آبان 1398

دورنمای ویتنام برای رونق صنعت توریسم

ویتنام میخواهد 17 تا 20 میلیون توریست خارجی و 82 میلیون گردشگر داخلی در سال 2020 داشته باشد.

29 مهر 1398

چین مدعی شده است که به فناوری ساخت زیردریایی با سرعت مافوق صوت رسیده است: چین تا سانفرانسیسکو از راستا زیرآبی تنها در 100 دقیقه؟!

رسیدن به سرعت های زیاد در زیر سطح آب کار ساده ای نیست. در زمان جنگ سرد، شوروی پیروز شد اژدری جنجالی به نام اشکوال بسازد. این اژدر با ایجاد حباب های ریز گاز در اطراف بدنه خود، باعث ایجاد مقاومت آب و در نتیجه افزایش سرعت خود می شد.

26 مهر 1398

آتش سوزی در خانه سالمندان کبک کانادا 5 کشته برجای گذاشت

سانحه آتش سوزی در خانه سالمندان واقع در شرق کبک کانادا دستکم 5 نفر کشته برجا گذاشت. همچنین 30 نفر دیگر ناپدید شدند و هیچ خبری از وضعیت آنها در دسترس نیست.

25 مهر 1398

شهرک مسکونی مریخ به اینترنت متصل می گردد

آدریانا مارایس از فیزیکدانان نظری که مدیریت پروژه نوآوری های مریخ را برعهده دارد طی کنفرانس تجربه تمرکز روی کائنات در مقیاس میکرو که این هفته در ژوهانسبورگ برگزار گردید، اعلام نمود: پروژه های جدید به گونه ای پیش می رود که انسان در آینده بتواند به رایانه...

23 مهر 1398

مقام روس: گام سوم ایران، پاسخ به تحریم های جدید آمریکا و بد قولی های اروپا بود

رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه تاکید نمود که اتخاذ گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی، پاسخ به تحریم های جدید آمریکا و همچنین عدم اجرای وعده های اروپا بود.

23 مهر 1398

آمریکاوکانادا مشتریان جدید نفت ایران، محورمذاکرات محرمانه اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، با لغو تحریم ها پیش بینی ها حاکی از امضای قراردادهای جدید نفتی با شرکت های بزرگ اروپایی همچون شل، برتیش پترولیوم، انی، توتال و رپسول بود اما به نظر می رسد شرکت آمریکای شمالی گوی سبقت را از شرکت های اروپایی ربوده اند.

21 مهر 1398

انفجار خط لوله انتقال نفت در چین 22 کشته برجا گذاشت

خبرنگاران: وقوع یک انفجار در خط لوله انتقال نفت شرکت سینوپک چین در شرق این کشور منجر به کشته شدن حداقل 22 نفر شده است.

21 مهر 1398

مورد انتظارترین فیلم های پاییز 2019 را بشناسید

در این مطلب مورد انتظارترین فیلم های پاییز 2019 را به همراه تاریخ اکران آن ها به شما معرفی خواهیم کرد.

20 مهر 1398

چین در انگلیس نیروگاه هسته ای می سازد

خبرنگاران: دولت انگلیس در صدد امضای یک قرارداد هسته ای با چین برای همکاری در ساخت یک نیروگاه هسته ای در این کشور است.

19 مهر 1398

آیا فروش هوای بسته بندی شده در چین واقعیت دارد؟

هوای بسته بندی شده در چینهمواره برای انسان ها یک ترس مشترک وجود دارد. این ترس، به هوایی که ما تنفس می کنیم و به طور دقیق تر به هوای سالم بر می گردد. بعضی از مردم گمان می نمایند که بالاخره روزی اکسیژن زمین محدود می گردد و ما احتمالا باید هوا را بخریم. اما...

18 مهر 1398

دالغا به آلمان می رود، بی مهری حامیان اقتصادی به موسیقی نواحی

چنگیز مهدی پور در مصاحبه با خبرنگاران در تشریح این حضور بین المللی اینگونه گفت: به تازگی دعوتنامه هایی از کشور آلمان برای برگزاری چند کنسرت موسیقایی داشته ایم که فعلا در حال آنالیز آنها هستیم و اگر امکانات حضور ما در این برنامه ها میسر گردد شهریور ماه...

17 مهر 1398

ایران در اندونزی پالایشگاه می سازد

خبرنگاران: رییس کمیسیون تجاری ایران و اندونزی گفت: بنا بر توافقات صورت گرفته ایران تعدادی واحد پالایشی و پالایشگاه در اندونزی احداث می نماید که 30 درصد بودجه آن توسط ایران و 70 درصد توسط اندونزی تامین خواهد شد.

13 مهر 1398
تعداد: (95)