اخبار صنعت

ماده ای که شکل اولیه اش را به یاد می آورد

محققان با استفاده از پشم بازیافت شده ماده ای ساخته اند که شکل اولیه خود را به یاد می آورد و در مجاورت محرکی خاص به آن حالت بر می شود.

27 مهر 1399

از جاذبه های طبیعی و مذهبی تا توسعه صنعت گردشگری با رویکرد علمی و دانشگاهی

فرماندار بردسیر گفت: توسعه صنعت گردشگری با توجه به جاذبه های طبیعی، مذهبی و تاریخی بردسیر، می تواند مانند کارخانه های فولادی نقش مهمی در رونق این شهرستان ایفا نماید.

21 مهر 1399

توزیع 600 تن برنج با نرخ مصوب دولتی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: توزیع 600 تن برنج وارداتی با نرخ مصوب دولتی همزمان با محرم و صفر در نقاط مختلف استان آغاز شد.

19 مهر 1399

هزینه گزاف مالی جنبش جدایی طلب غرب کانادا برای دولت آلبرتا

سخنرانان یک فروم تجاری که آدینه در لیک لوییز برگزار گردید گفتند انتقادهای ادامه دار محیط زیستی، تاخیر در ساخت لوله های نفتی و افزایش احساسات جدایی طلبانه بعد از جدیدترین انتخابات فدرال، دارد به آوازه آلبرتا آسیب می زند.

19 مهر 1399

روحانی: سال 99 سال افتتاح پروژه هاست

آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نفت، امروز با حضور حسن روحانی صورت گرفت. در این مراسم که هم زمان با هفته دولت برگزار شد، سه طرح بزرگ ملی با اعتبار حدود 4.7 میلیارد یورو در حوزه نفت به بهره برداری رسید.

18 مهر 1399

خبرنگاران حدود 75 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان دچار ورس شد

رشت - خبرنگاران- مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: حدود 75 هزار هکتار از شالیزارهای استان در بارندگی های اخیر دچار ورس (خوابیدگی ساقه) شد.

12 مهر 1399

بازسازی خانه تریپلکس در پراگ

پروژه ای که در میخواهیم در شرکت طراحی داخلی خبرنگاران در این مقاله به آن اشاراتی داشته باشیم مربوط به بازسازی ساختمان و بازسازی منزلی در شهر پراگ در کشور جمهوری چک میباشد که در سال 2015 صورت گرفته است و متراژی بالغ بر 180 مترمربع دارد ، این پروژه یکی از پروژه...

10 مهر 1399

زمان برگزاری ارزشیابی دروس عملی نیمسال دوم 99-98 دانشگاه خاتم الانبیای بهبهان اعلام شد

مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان در اطلاعیه ای بیان کرد: زمان برگزاری ارزشیابی دروس عملی و آزمایشگاهی نیمسال دوم تحصیلی 99-98 این دانشگاه از 21 تا 28 مرداد است.

9 مهر 1399

چرا خاتمه نامه ها باعث پیشرفت کشور نمی شوند؟ ، داستان مقالات زباله ای!

روی تختش نشسته بود و مشغول دور ریختن وسایل اضافی بود. ریتم تند خش خش پاره کردن کاغذ ها توجهم را جلب کرد. با حسرتی که در نگاهش بود، یک جزوه قطور را تکه تکه می کرد.

3 مهر 1399

سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری سونی در اپیک گیمز

سونی به مقدار 250 میلیون دلار از سهام شرکت اپیک گیمز را خریداری و در این شرکت سرمایه گذاری نموده است. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که این سرمایه گذاری توسط شرکت اصلی سونی اجرا شده است، نه پلی استیشن و شرکت های وابسته به آن.

20 شهریور 1399

رکوردشکنی باغدار مراغه ای در فراوری آلوچه

باغدار مراغه ای 5 برابر میانگین باغداران استان آذربایجان شرقی آلوچه فراوری کرد.

14 شهریور 1399

کاهش 70 درصدی فروش سینمای هنگ کنگ

باکس آفیس هنگ کنگ به خاطر شیوع کرونا افتی 70 درصدی را تجربه کرد.

13 شهریور 1399

هنگ کنگ: شعار استقلال غیرقانونی است، مجازات جدایی طلبی؛ حبس ابد

با توجه به قانون جدید امنیتی هنگ کنگ که در مجلس پکن تصویب شده از این پس جرایمی نظیر جدایی طلبی، همکاری با قدرت های خارجی و براندازی مجازاتی مانند حبس ابد یا طولانی دارد.

9 شهریور 1399

سرانجام سبز بورس در هفته دوم تیرماه

خبرنگاران: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در خاتمه معاملات روز چهارشنبه (11 خردادماه) به عدد یک میلیون و 612 هزار واحد رسید و در مقایسه با خاتمه هفته گذشته بیش از 13.5 درصد، بازدهی را تجربه کرد.

8 شهریور 1399

درآمد سرانه چیست؟

درآمد سرانه از مجموع درآمدهای کشور و تقسیم آن میان تعداد جمعیت، محاسبه می گردد.

6 شهریور 1399

پنج درصد آتش سوزی های اراضی ملی عمدی است

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: پنج درصد از آتش سوزی های اراضی ملی براساس تحقیقات اجرا شده به صورت عمدی اتفاق افتاده است.

31 مرداد 1399

همچنان در بازار سهام بمانیم یا نه؟

خبرنگاران: با موج های افزایشی ادامه دار که صعود سهام تسهیل کرده، اکنون اما این پرسش مطرح است که این موج های صعود تا چه زمانی پایدار می مانند و چگونه باید رفتارهای فعلی بورس را بازشناسیم.

29 مرداد 1399

سرزمینی کهن با هزاران طعم و مزه بی نظیر

به گزارش خبرنگاران، سرزمین کهن ایران، پهنه ای پر از جاذبه های طبیعی، فرهنگی، هنری و تاریخی است. سوغات هر منطقه از کشورمان، ریشه در پیشینه تاریخی و جغرافیایی مردم آن قطعه از این خاک پرگهر دارد. زعفران، زرشک، پسته، عرقیات گیاهی، گلاب، شیرینی های سنتی،...

26 مرداد 1399

سرلشکر باقری: کرونا تأثیری بر مأموریت های نیرو های مسلح نداشته است

رئیس ستادکل نیرو های مسلح با تاکید بر اینکه کرونا تأثیری بر مأموریت های نیرو های مسلح نداشته است، گفت: نیرو های مسلح فعالیت های خود را در حوزه برقراری امنیت و فعالیت های ستادی، آموزشی صنعتی، آموزشی و... ادامه خواهند داد تا در آینده دچار غافلگیری احتمالی...

25 مرداد 1399

پاکستان کمیته ویژه مبارزه با احتکار بنزین تشکیل داد

در پی کاهش 40 درصدی قیمت بنزین در پاکستان و کم شدن ناگهانی موجودی سوخت صندلی ها، دولت اسلام آباد دستور تشکیل یک کمیته ویژه تحقیقاتی را صادر کرد.

20 مرداد 1399
تعداد: (200)