شکایت دولت از تعدادی نمایندگان مجلس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: معاونت حقوقی رییس جمهور در ارتباط با نطق و اظهار نظر برخی نمایندگان که مصداق اهانت به رئیس جمهور بوده، از برخی نمایندگان شکایت کرده است.

شکایت دولت از تعدادی نمایندگان مجلس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت طی سخنانی گفت: بیش از 67 لایحه را دولت به مجلس تقدیم کرده است و مجلس یازدهم که تشکیل شد درخواست کردیم کلیه لوایح تقدیمی به مجلس دهم را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد که الان نزدیک به چند ماهی که از تشکیل مجلس یازدهم می گذرد با ریاست محترم مجلس و هیئت رییسه مجلس مکاتبه کردیم لوایح دولت را در دستور رسیدگی قرار دهند.

وی اضافه کرد: کنندگان از جهت قانون حق دارند طرح ارایه دهند، اما بر اساس مطالعاتی که انجام گرفته، چون طرح ها در زمان کوتاهی تهیه می شود و، چون مجالس امکانات دولت را ندارند در عمل می بینیم که خیلی از مسائل ریز قانونگذاری در طرح ها مغفول می ماند؛ لذا از ریاست محترم مجلس تقاضا داریم لوایح دولت را در دستور بررسی قرار دهند و این در حالی است که تمامی این لوایح بار مالی آن تامین می شود.

امیر اظهار داشت: کنندگان مجلس در ارتباط با وظایف خود می توانند در کلیه امور کشور اظهار نظر کنند، اما در هیچ جای قانون اهانت نشر اکاذیب افترا نسبت ناروا قابل قبول نیست. موارد معدودی داشتیم و محدود که نطق و اظهار نظری واجد همین عباراتی که اشاره شد بوده که این موارد توسط معاونت حقوقی رییس جمهور در دستگاه قضایی پیگیری شده است.

وی در پاسخ به این سوال که تا به امروز شکایتی از کننده ای شده است یا خیر؟ گفت: مواردی بوده که معاونت حقوقی شکایت کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1568

به "شکایت دولت از تعدادی نمایندگان مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دولت از تعدادی نمایندگان مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید