جلیقه زرد ها به خیابان های فرانسه بازگشتند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، جلیقه زرد ها در فرانسه پس از لغو نسبی محدودیت های اجتماعی به خیابان های پاریس بازگشتند.

جلیقه زرد ها به خیابان های فرانسه بازگشتند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، پس از لغو نسبی محدودیت های اجتماعی در فرانسه در روز های اخیر که به دنبال شیوع کرونا در این کشور اعمال شده بود، جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی این کشور و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه موسوم به جلیقه زردها، امروز دوباره به خیابان ها آمدند.

معترضان جلیقه زرد برای ادامه اعتراضات خود که از بیش از یک سال پیش آغاز شده است به خیابان های پاریس آمده اند.

این در حالیست که آخرین تجمع اعتراضی جلیقه زرد ها 27 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شده بود که در آن تعدادی از معترضان از سوی پلیس فرانسه بازداشت شدند.

جنبش اعتراضی جلیقه زرد های فرانسه از 17 ماه نوامبر سال 2018 میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش اقتصادیات ثروتمندان آغاز شد، ولی به مرور مطالبات آن ها رو به افزایش است.

مجلس فرانسه در اثنای تظاهرات های گسترده مردمی در این کشور لایحه ضد خرابکاری دولت این کشور که با هدف تشدید برخورد با اقدامات به اصطلاح مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زرد ها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواهان استعفای او هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1327

به "جلیقه زرد ها به خیابان های فرانسه بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلیقه زرد ها به خیابان های فرانسه بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید