سرلشکر باقری: کرونا تأثیری بر مأموریت های نیرو های مسلح نداشته است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس ستادکل نیرو های مسلح با تاکید بر اینکه کرونا تأثیری بر مأموریت های نیرو های مسلح نداشته است، گفت: نیرو های مسلح فعالیت های خود را در حوزه برقراری امنیت و فعالیت های ستادی، آموزشی صنعتی، آموزشی و... ادامه خواهند داد تا در آینده دچار غافلگیری احتمالی نشویم.

سرلشکر باقری: کرونا تأثیری بر مأموریت های نیرو های مسلح نداشته است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در نشست قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) نیرو های مسلح که امروز (یکشنبه) در محل ستاد کل نیرو های مسلح برگزار گردید، با اشاره به اهمیت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: آنچه که تا به امروز در روبروه با بیماری کرونا استنباط شده، این است که این ویروس ناشناخته، مرموز و غیر قابل پیش بینی است.

وی با بیان اینکه این ویروس همیشه می تواند خود را با شرایط مختلف وفق دهد، گفت: ناشناخته بودن این ویروس کار را برای مقابله با آن دشوارتر می نماید؛ همچنان که تجربه تا به امروز نشان داده که نمی توان به پیش بینی ها در این رابطه اتکا کرد.

سرلشکر باقری در مورد نحوه مقابله با این ویروس در آینده، گفت: سازمان های مختلف نیرو های مسلح تا به امروز در این رابطه فعالیت های تحقیقاتی لازم را در دستور کار داشته اند و در این نشست از تجمیع فعالیت ها برنامه ای راهبردی احصا خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه ما باید برای 9 ماهه سال 99 برنامه داشته باشیم و با رعایت پروتکل های بهداشتی، برنامه های آموزشی، رزمایشی و دفاعی را انجام دهیم، اضافه نمود: مأموریت های نیرو های مسلح در برقراری امنیت همچنان ادامه دارد و ما در این رابطه ضمن مقابله با شیوع ویروس کرونا، کوشش توأمان خواهیم داشت.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در ادامه بر ضرورت آمادگی نیرو های مسلح اعم از ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع در شرایط مختلف تأکید کرد و اضافه نمود: مأموریت های نیرو های مسلح مداوم و مستمر است و هیچ گاه تعطیل نخواهد شد و حتی از ابتدای اردیبهشت ماه امسال و شرایط جدید کوتاه مدت بیماری، فعالیت های خود را در حوزه های مختلف آموزشی، رزمایشی، تمرینی و دیگر مأموریت های عادی آغاز نموده است.

وی ضمن تشریح فعالیت های درمانی و پیشگیرانه مجموعه های درمانی نیرو های مسلح در روبروه با ویروس کرونا، گفت: این بیماری در کشور ما هنوز نقطه اوج اول را طی ننموده و ما همچنان در حوزه مقابله با شیوع این بیماری در مرحله نخست قرار داریم.

سرلشکر باقری توضیح داد: به گفته مسئولان وزارت بهداشت، حتی اگر این بیماری در تابستان از شیوع کمتری برخوردار و فرایند کاهشی داشته باشد، اما پیش بینی می گردد با آغاز فصل پاییز و اختلاط این بیماری با آنفلوانزا کشور ما مجدداً با دوره ای از اوج این بیماری روبرو گردد که البته از میزان و کیفیت آن کسی اطلاعی ندارد.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با بیان اینکه فرایند دفاع، زندگی و کار توأم با این بیماری در جامعه و نیرو های مسلح در جریان خواهد بود، اضافه نمود: نیرو های مسلح فعالیت های خود را در حوزه برقراری امنیت و فعالیت های ستادی، آموزشی صنعتی، آموزشی و... ادامه خواهند داد تا در آینده دچار غافلگیری احتمالی نشویم.

در این نشست، معاونان هماهنگ کننده ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع به ارائه گزارش از فعالیت های خود در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پرداخته و همچنین برنامه 9 ماهه آینده خود را در این حوزه تشریح کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1321

به "سرلشکر باقری: کرونا تأثیری بر مأموریت های نیرو های مسلح نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرلشکر باقری: کرونا تأثیری بر مأموریت های نیرو های مسلح نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید