راز عظیم درباره نوع جدید کرونا در انگلیس، گروه مرموز جهانی

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران، عبدالباری عطوان تحلیلگر معروف در تحلیلی در روزنامه رأی الیوم با اشاره به اخبار مربوط به ویروس جدید کرونا در انگلیس و سرعت انتشار آن، آورده است: اخبار بدی که اینبار از انگلیس و از سوی بوریس جانسون نخست وزیر آن مبنی بر نوع جدید از ویروس کرونا که کشنده تر و با قدرت شیوع بالاتری است و به دنبال آن تدابیر سختگیرانه ای که اتخاذ شد، خوش بینی که به دنبال اخبار مربوط به کشف واکسن مؤثر علیه کرونا ایجاد شده را تحت تأثیر قرار داد.

راز عظیم درباره نوع جدید کرونا در انگلیس، گروه مرموز جهانی

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

وی می نویسد: مهمتر اینکه، اطلاعات درباره گونه جدید کرونا بسیار کم و غیر قابل درک است، همین مسئله باعث ایجاد یک نوع ترس و هراس و افزایش نظریه ها و تئوری های توطئه در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی شده است، می توان نظریه ها و تئوری های مذکور را که سریع تر از گونه جدید و جهش یافته کروناست، در موارد زیر خلاصه کرد؛

اول، همانطور که بوریس جانسون گفته است این ویروس غیر قابل کنترل است و اطلاعات کم و ناقصی درباره آن وجود دارد و می توان انتظار هر چیزی را از آن داشت.

دوم، نظریه های جدیدی پدیدار شده اند که می گویند واکسن های جدید باعث ایجاد مصونیت کافی در برابر کرونا نمی شوند، این در حالیست که شرکت فایزر آلمان که واکسن بسیار مؤثری را در جهان علیه کرونا ثبت نموده است می گوید هیچ مدرکی برای تأیید این ادعاها وجود ندارد.

سوم، این گونه جدید، این تصور را تقویت می نماید که کرونا ساخت آزمایشگاه های میکروبی است و نظیر دیگر ویروس هایی نیست که در صورت ابتلاء باعث ایجاد مصونیت یک ساله یا مادام العمر در بدن انسان ها می شوند و بعید نیست طرف سازنده آن با انتشار گونه جدید در صدد نابودی خوشبینی ناشی از اثر بخشی واکسن های چندملیتی است و این یعنی اینکه احتمالاً به خانه اول بازگشته ایم.

چهارم، بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت که از متهمان عضویت در گروه مرموز جهانی است که از اتاقی تاریک و دربسته، جهان را کنترل می نمایند، چند هفته پیش درباره ویروس جدیدی که ممکن است متفاوت و خطرناک تر از کرونا باشد هشدار داد، به گفته معتقدان به نظریه توطئه، بیل گیتس به حکم عضویت در این گروه مخفی، دارای اطلاعات قبلی است.

پنجم، این نظریه که هدف از فراوری این واکسن ها، کاشت یک تراشه الکترونیکی زیر پوست انسان ها برای کنترل آنهاست همچنان وجود دارد و با کشف ویروس جدید، گسترش یافته است.

ششم، پروفسور کالوم سمپل متخصص بیماری های عفونی دانشگاه لیورپول با اعلام این مطلب به یک روزنامه چاپ انگلیس که ویروس جدید بر همه گونه های دیگر غلبه خواهد نمود شرایط را بدتر کرد، این از نظر علمی به معنای حالتی از آشفتگی و بی اعتمادی تا ماه های آینده است و اینکه آزمایش و فراوری واکسن گونه جدید طولانی تر خواهد شد.

شباهت زیاد لندن با ووهان

عطوان در ادامه می نویسد: شباهت زیادی میان لندن که گونه جدید ویروس کرونا در آن پیدا شده و شیوع یافته است و ووهان چین که سرمنشأ گونه قبلی کرونا بود، وجود دارد. انگلیس الان کاملاً در انزوای بین المللی قرار داد و بخش اعظم اگر نگوییم همه پروازها متوقف شده است و انگلیس مانند شتر گری است که احدی از بیم ابتلاء مایل نیست که به آن نزدیک گردد.

وی بیان کرد: ما که در انگلیس زندگی می کنیم، شاهد وحشت حاکم و ناتوانی دولت از کنترل بیماری و اطمینان بخشی به شهروندان انگلیسی و جهانیان در میان حالتی از بی اعتمادی و یاس هستیم و خبری که در حال حاضر منتشر شده، این است که دولت های زیادی در جهان از بیم تکرار اشتباهات نخستین تجربه از کرونا که پیامدهای فاجعه باری داشت، مرزهای خود را به سرعت بسته اند.

عطوان نوشت: جهان در راستا روی آوردن به شیوه چینی و آن تدابیر شدید مقامات چین در منطقه ووهان، قرار گرفته است؛ همان شیوه ای که دونالد ترامپ و بعضی کشورهای غربی آنرا به سخره گرفتند. راز بزرگی وجود دارد که از ما مخفی نگه داشته شده است وگرنه این مسابقه جهانی برای بستن و انزوا به این شکل سختگیرانه بدون هرگونه پاسخی که ابهامات جهانی را رفع سازد، چیست؟ پاسخ را نمی دانیم فقط توصیه به ماندن در منزل می کنیم و انتظار گشایش داریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1654

به "راز عظیم درباره نوع جدید کرونا در انگلیس، گروه مرموز جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز عظیم درباره نوع جدید کرونا در انگلیس، گروه مرموز جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید