رئیس سازمان تنظیم مقررات: گرانی اینترنت حداقلی خواهد بود

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که اپراتور ها برخی بسته های ارزان قیمت خود را که زیر قیمت کف، ارائه می کرده اند، حذف کرده اند گفت: برای افزایش قیمت بسته ها، مقررات سختگیرانه ای در نظر می گیریم و حداقل افزایش را تأیید می کنیم.

رئیس سازمان تنظیم مقررات: گرانی اینترنت حداقلی خواهد بود

به گزارش تسنیم، صادق عباسی شاهکوه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر قیمت بسته های اینترنتی تغییر کرده است، چرا اپراتور ها به صورت شفاف اطلاع رسانی نمی کنند، افزود: البته ما در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی بیانیه ای دادیم و شفاف اعلام کردیم، این در حالی است که مصوبه جدیدی نبوده است که بخواهیم اطلاع رسانی کنیم، اما بااین وجود اطلاع رسانی کردیم.

وی گفت: درباره بسته های اینترنتی، هم اکنون با حذف بسته های ارزان قیمت مواجهیم، اما بسته گران قیمتی ارائه نشده است. البته قبول داریم که حذف همین بسته های ارزان قیمت هم هزینه مردم را افزایش می دهد.

عباسی شاهکوه افزود: مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات برای بخش خصوصی است و باید آزادی عمل به آن ها بدهیم که بتوانند رقابت کنند. برای حذف بسته ها نیز این موضوع باید به تأیید ما برسد، اما برای افزایش قیمت بسته ها، مقررات سختگیرانه ای در نظر می گیریم و ما حداقل افزایش را تأیید می کنیم.

وی گفت: بسته هایی هم که حذف شده غالباً بسته هایی است که زیر کف قیمت ارائه می شده است و قانوناً از همان ابتدا هم نباید این بسته ها عرضه می شد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: اگر اپراتوری بخواهد بالاتر از سقف قیمت گذاری کند، بلافاصله می خواهیم به زیر قیمت سقف برگرداند، اما اگر پایین تر از قیمت مصوب کف، بخواهند قیمت گذاری کنند، نمی گوییم بالای کف قیمت بروند، اما، چون قیمت زیر کف، بازار رقابت را به هم می زند از آن ها می خواهیم، حالا که زیر کف قیمت داده اند، سه سال این قیمت را ادامه دهند.

عباسی شاهکوه گفت: در واقع اعمال این سه سال به نوعی تنبیه اپراتور ها بوده است که هم اکنون زمان این تنبیه به انتها رسیده است و ما شاهد بودیم برخی اپراتور ها بسته های زیر کف را از فهرست بسته های خود حذف کردند.

وی گفت: در راستا بررسی ها یکی از اپراتور های ثابت یک مورد تأییدیه ما را رعایت نکرد که بلافاصله به قیمت سابق برگرداندیم و بقیه تغییرات در چهارچوب مصوبه بوده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره زمان تغییر تعرفه تلفن ثابت هم گفت: این موضوع، چون مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات بوده، نیازمند مصوبه ستاد تنظیم بازار است و هر زمان که ستاد تنظیم بازار مصوب کرد، انجام می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2316

به "رئیس سازمان تنظیم مقررات: گرانی اینترنت حداقلی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان تنظیم مقررات: گرانی اینترنت حداقلی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید