دخالت گستاخانه وزیرامور خارجه آمریکا در امور داخلی ایران

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری گفت که ایران باید به تعهدات خود به آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبند باشد.

دخالت گستاخانه وزیرامور خارجه آمریکا در امور داخلی ایران

جهت دریافت خدمات اجرای گرین روف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در سخنانی گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک گروه کاری مخصوص برای مقابله با کرونا تشکیل داده و امیدوار هستیم که ایران همکاری مشترک برای یاری به این کشور را قبول کند.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، اضافه نمود: به دنبال یاری به کشور های دیگر هستیم و امیدوار هستیم که ایران دریافت یاری های انسانی و پزشکی را قبول کند.

پامپئو به توافق صلح میان آمریکا و طالبان اشاره نمود و گفت: جهت صلح در افغانستان طولانی و سخت خواهد بود و تشدید خشونت ها در این کشور که از دو روز پیش شروع شده غیرقابل قبول بوده و باید کاهش یابد.

وزیر خارجه آمریکا به فضاسازی اخیر آژانس بین الملل انرژی علیه ایران اشاره نمود و گفت: ایران باید تمامی تاسیسات هسته ای خود را به روی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی بازگشایی نموده و به تعهدات خود به آژانس پایبند باشد.

پامپئو در ادامه فرافکنی های خود اضافه نمود: ایران باید دروغ گویی درباره پرونده هسته ای خود را همانند دروغ گویی درباره کرونا متوقف کند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: شورای امنیت سازمان ملل باید به اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران فکر کند و تهران با پنهان سازی موادی که برای ساخت سلاح هسته ای به کار می رود، تعهدات خود ضمن معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای را نقض نموده است.

وی در ادامه گفت: باید به انزوای ایران ادامه دهیم تا نظام این کشور مجبور به تغییر رفتارش گردد.

گزارش جدید مدیرکل آژانس درباره راستی آزمایی اجرای برجام دیروز (سه شنبه) 13 اسفند ماه منتشر شد. در این گزارش ادعا شده است آژانس ذرات اورانیوم طبیعی ساخت بشر در مکانی که توسط ایران به آژانس اظهار نشده بود، شناسایی نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1058

به "دخالت گستاخانه وزیرامور خارجه آمریکا در امور داخلی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت گستاخانه وزیرامور خارجه آمریکا در امور داخلی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید