سفیر چین: تهران و پکن در تمام شرایط در کنار یکدیگر هستند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، سفیر چین در ایران با اشاره به اینکه تهران و پکن شرکای راهبردی هستند و در همه شرایط با یکدیگر همکاری داشته اند اظهار کرد دو کشور همیشه از مواضع یکدیگر حمایت نموده و در دشواری ها کنار هم بوده اند.

سفیر چین: تهران و پکن در تمام شرایط در کنار یکدیگر هستند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، چانگ هوا در مصاحبه با روزنامه مردم چاپ پکن با بیش از سه میلیون تیراژ روزانه با اشاره به اینکه پس از شیوع کرونا چین کوشش زیادی برای پیشگیری از همه گیری داشته است، گفت: ما سرنشینان یک قایق هستیم و در یک راستا حرکت می کنیم.

او گفت که چین بیشترین کوشش ها را برای پیشگیری و مهار بیماری نموده و پیروز به کنترل شده و شرایط را بهبود بخشیده است و دستاوردهایش مورد توجه و استقبال جامعه بین المللی قرار گرفته است.

سفیر چین در تهران با اشاره به عزم استوار دو کشور برای مقابله با این بیماری گفت: ایران خیلی زود پس از شیوع ویروس کرونا با چین همدردی کرد و وزیر خارجه ایران حمایت خود را از چین در مبارزه با این بیماری اعلام نمود.

او با اشاره به شعار قوی باش چین و قوی باش ووهان که وزیر خارجه ایران هم در مصاحبه اش آن را سر داد، گفت: این اقدامات نشان دهنده دوستی صادقانه بین دو کشور و ملت ها است و اینها از یاد نخواهد رفت.

چانگ هوا ادامه داد که ما هرگز یاری های سخاوتمندانه ایران در زمینه ارسال ماسک و تجهیزات پزشکی به چین را فراموش نمی کنیم کشوری که خود زیر فشارها و تحریم های سرسختانه آمریکا قرار داشت باز هم از این یاری ها دریغ نکرد.

وی تزیین برج آزادی با رنگ سرخ، تومار امضا شده 10 هزار نفر از مردم، پیغام های ویدیویی مردم ایران از جمله بچه ها و شعار قوی باش چین قوی باش ووهان را که ایرانیان سردادند، نشانه حمایت های گسترده ملت ایران از چین دانست.

چانگ به یک شهفرایند و جوان ایرانی مقیم شهر ووهان اشاره نمود که در طول دوران قرنطینه در شهر ماند و با تهیه قهوه برای کادرهای پزشکی به آنها برای مبازه با کرونا و همه گیری همکاری کرد و آنها را تشویق کرد با قدرت به کارشان ادامه دهند.

سفیر چین در ایران گفت با همه گیری کرونا در ایران، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین در پیغامی به نیابت از دولت و مردم چین برای حسن روحانی همتای ایرانی خود، همدردی صادقانه دولت و ملت چین را به اطلاع ایران رساند.

او اضافه نمود: از زمانی که ویروس در ایران شیوع پیدا کرد دولت چین و نهادهای ذی ربط با سرعت و کوشش مستمر در کنار موسسات و مردم عادی همدردی و حمایت را اعلام نموده و مقادیری از یاری های پزشکی را روانه ایران کردند صلیب سرخ چین هم تیم داوطلب پزشکی به ایران اعزام کرد تا میان طرفین درباره پیشگیری و کنترل و مداوای بیماری و موارد دیگر تبادل تجربه گردد این موارد بازتابی از دوستی، اخلاق و مسئولیت پذیری است.

به گزارش ایرنا، چانگ با بیان اینکه در افزون بر دو هزار سال گذشته دو تمدن کهن چین و ایران شاهد روابط و تبادلات بسیار محبت آمیز بوده اند گفت: در جریان همه گیری دشواری هایی بوجود آمد و البته مسائلی موقتی شکل گرفت ولی مردم دو کشور با وجود این چالش ها هرگز دوستی صادقانه را متوقف نخواهند کرد و در روبرو با مسائل دو کشور چین و ایران از هم حمایت می نمایند و با هم به پیش می فرایند و فصل تازه ای از دوستی را می گشایند.

وی گفت: روزی می رسد که همه گیری انتها می یابد و بعد از این تجربه مبارزه با چالش ها و مسائل ناشی از کرونا، بهار جدید روابط مشارکتی راهبردی چین - ایران شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1217

به "سفیر چین: تهران و پکن در تمام شرایط در کنار یکدیگر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین: تهران و پکن در تمام شرایط در کنار یکدیگر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید