درخواست 32 عضو کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم های ایران

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، تعدادی از اعضای مجالس نمایندگان و سنای آمریکا خواهان کاهش تحریم ها علیه تهران به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا شدند.

درخواست 32 عضو کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم های ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعد از نقدها شدید مسئولان جمهوری اسلامی ایران و بعضی مقامات بین المللی از تاثیر منفی تحریم های ایالات متحده بر توانایی ایران برای مقابله با ویروس کووید19، سی ودو نفر از اعضای کنگره آمریکا خواهان کاهش تحریم ها علیه تهران شدند.

وبگاه هافینگتون پست شامگاه سه شنبه در خبری اختصاصی نوشت، این نامه که توسط سناتورها برنی سندرز، الیزابت وارن، اِد مارکی و تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از جمله الکساندریا اُکاسیو-کورتز، باربارا لی و ایلهان عمر امضا شده، برای مایک پامپئو وزیر خارجه و استیون منوشین وزیر خزانه داری این کشور ارسال شده است.

بر این اساس، قانونگذاران آمریکایی در این نامه ضمن درخواست برای تعلیق تحریم های ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا، نوشتند: دامن زدن به وخیم تر شدن این بحران در ایران، نه تنها مردم ایران را بلکه مردم آمریکا و دنیا را نیز تهدید می نماید.

نویسندگان این نامه با بی موقع و نامناسب دانستن کارزار موسوم به فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران در زمان همه گیری ویروس کرونا، تصریح کردند: حتی دولت جورج بوش پسر نیز در زمان زلزله بم در سال 2003، تحریم های ایران را کاهش داد و به این کشور یاری کرد.

در این نامه تاکید شده است: اختلافات ما با دولت ایران یا دیگران، نباید در راستا اقداماتی قرار بگیرد که می تواند برای تحمل یک همه گیری به مردم یاری مادی کند.

در ادامه این نامه پیشنهاد شده است: کاهش تحریم هایی که باید در نظر گرفته گردد، آنهایی است که شامل بخش های عظیم اقتصاد ایران، از جمله بخش های مؤثر بر صنایع غیرنظانی، نظام بانکی ایران و صادرات نفت گردد و ضروری است تا زمانی که متخصصان درمانی معتقد به تداوم بحران [کرونا] هستند، ادامه داشته باشد.

پیشتر هم شش عضو سرشناس از امضاکنندگان این درخواست، در نامه ای مشابه به پامپئو و منوشین هشدار داده بودند که تحریم های آمریکا با هدف دریافت تمام اقتصاد کشوری که باید نیازهای 80 میلیون نفر را تامین کند، شرایط را برای ایرانی ها جهت خرید کالاهای اساسی و بقا در شرایط شیوع ویروس کرونا دشوارتر نموده است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1181

به "درخواست 32 عضو کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست 32 عضو کنگره آمریکا برای تعلیق تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید