دانشجویان باید به مطالبه گری از نمایندگان مجلس بپردازند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: دانشگاه آزاد قرار نیست محلی برای تبلیغات انتخابات مجلس گردد و دانشگاهیان هم باید از مجلسی ها مطالبه گر باشند.

دانشجویان باید به مطالبه گری از نمایندگان مجلس بپردازند

آسید محمود رضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و تهران مرکز در گفت وگو با خبرنگار درباره حال و هوای دانشگاه ها و دانشگاهیان در ایام انتخابات مجلس گفت: بخش عمده ای از جمعیت کشور ما را جوانان تشکیل می دهند و دانشگاه ها هم مرکز ثقل این جوانان هستند. اگر دانشگاه ها و جوانان به انتخابات حساس نباشند ما باید فکری اساسی برایایجاد حساسیت بین جوانان کنیم.

حضور دانشجویان در انتخابات بسیار لازم است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: حضور دانشجویان و حساسیت دانشجویان برای برگزاری فرآیند انتخابات بسیار لازم است.

آقامیری در ادامه درباره ویژگی های یک نماینده اصلح گفت: مسئله ای که با آن رو به رو هستیم مربوط به دو مسئله تعهد و تخصص است. واقعیت این است که هر کدام از این دو مورد کم باشد، نماینده حق ندارد وارد مجلس گردد. تعهد از آن جهت اهمیت دارد که فرد باید احساس کند چه رابطه ای می تواند به وجود بیاورد و باید در مقابل مردم جوابگو باشد. تخصص هم به این معناست که اگر فردی واقعا نمی تواند کارساز و تاثیر گذار باشد نباید وارد مجلس گردد.

بیشتر بخوانید: شروع به کار دانشگاه ناشنوایان و کم شنوایان از هفته آینده

دانشجویان باید به مطالبه گری از نمایندگان بپردازند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در ادامه در پاسخ به این سوال که دانشجویان چه وظیفه ای در مقابل نمایندگان دارند؟ گفت: دانشجویان باید به مطالبه گری از نمایندگان بپردازند. دانشجو موظف است دائما مطالبه گری کند سوال بپرسد و پاسخ بخواهد. این مطالبه گری باید جواب بدهد. امیدواریم که در این از انتخابات که حساسیت ها بالا رفته مسائل تا حدودی حل گردد.

آقامیری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا تریبون های دانشگاه ها در اختیار نمایندگان و جریانات سیاسی مختلف قرار خواهد گرفت؟ اظهار کرد: خیر دانشگاه آزاد قرار نیست محلی برای مانور نمایندگان و کاندیداها بدون توجه به مسیری که دارند گردد. اگر هم قرار باشد از تریبون ها استفاده بگردد باید برای با توجه به همه جوانب این اتفاق بیفتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1091

به "دانشجویان باید به مطالبه گری از نمایندگان مجلس بپردازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان باید به مطالبه گری از نمایندگان مجلس بپردازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید