جزئیات راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به یاد شهدای سانحه هوایی 752

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، احمد معتمدی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به برنامه ریزی در دست انجام برای راه اندازی پژوهشکده هوش مصنوعی در کشور به یاد شهدای سانحه هوایی پرواز 752 اوکراین، گفت: مطابق با نظر رئیس جمهور و برنامه مدنظر وزارت ارتباطات، جلسه ای برای هماهنگی ایجاد مرکز هوش مصنوعی با حضور روسای 3 دانشگاه امیرکبیر، تهران، شریف و مرکز تحقیقات مخابرات ایران با حضور وزیر ارتباطات برگزار گردید.

جزئیات راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به یاد شهدای سانحه هوایی 752

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد تا مرکز و یا پژوهشکده ای با موضوع مرکز تحقیقات مخابرات ایران (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) و با همکاری 3 دانشگاه امیرکبیر، تهران و شریف در حوزه فناوری هوش مصنوعی ایجاد و در آن از ظرفیت نیروهای دانشگاهی، اساتید و دانشجوهای دکتری این رشته استفاده گردد.

رئیس دانشگاه امیرکبیر اضافه نمود: بر این اساس قرار است یک مرکز و یا پژوهشکده تحقیقاتی هوش مصنوعی در پژوهشگاه ICT ایجاد و شعبه های آن در دانشگاه های مذکور تاسیس گردد. در این راستا قرار است هزینه و بودجه جاری این مرکز نیز به صورت سالیانه تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد این مرکز پیش از این در دستور کار وزارت ارتباطات بوده است، گفت: با توجه به بروز سانحه هوایی اوکراین و از دست دادن شمار زیادی از نخبگان کشور در این پرواز، مقرر شد این مرکز هرچه سریع تر ایجاد و به یاد شهدای این سانحه، نامگذاری گردد.

معتمدی با بیان اینکه هوش مصنوعی هم اکنون یکی از مهمترین ترندهای تکنولوژی جهان است، ادامه داد: در این راستا، مراکز هوش مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر نیز در بزرگداشت این نخبگان به یاد شهدای سانحه هوایی، نامگذاری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از یادبودها و بزرگداشتی که برای عزیزان از دست رفته برگزار می گردد، ماندگار نیست، گفت: این تصمیم برای راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به یاد پرواز بی بازگشت، اقدامی ماندگار خواهد بود که موضوعیت نیز خواهد داشت.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قرار است به زودی معاونان پژوهشی دانشگاه های مذکور و مسئولان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه متخصصان هوش مصنوعی، در جلسه ای جزئیات راه اندازی این مرکز تحقیقاتی و شعب دانشگاهی آن را تدوین نموده و طراحی اولیه آن را ارائه دهند. پیش بینی شده است که جزئیات این طرح، چارچوب راه اندازی و مراحل تجهیز آن، در دهه فجر سال جاری، اعلام عمومی گردد.

به گزارش خبرنگاران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته از انجام یک پروژه علمی بزرگ به یاد جانباختگان نخبه هواپیمای اوکراینی با نظر مساعد رئیس جمهور، اطلاع داد.

در همین حال رئیس جمهور نیز به تازگی در جلسه هیئت دولت گفت که به یاد 176 جان باخته حادثه اخیر هواپیمای اوکراینی، مرکز توسعه هوش مصنوعی در کشور افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1053

به "جزئیات راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به یاد شهدای سانحه هوایی 752" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات راه اندازی مرکز هوش مصنوعی به یاد شهدای سانحه هوایی 752"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید