ایتالیا در منطقه یورو باقی خواهد ماند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، نخست وزیر ایتالیا به مقامات اتحادیه اروپا اظهار داشت این کشور در منطقه یورو باقی خواهد ماند.

ایتالیا در منطقه یورو باقی خواهد ماند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ جوزپه کونته در شرایطی این سخنان را گفت که روابط بین رم و بروکسل بر سر برنامه بودجه ایتالیا در شرایط پرتنشی است. وی با این حال گفته است که قوانین بودجه ای اتحادیه اروپا نیازمند اصلاح است. نخست وزیر ایتالیا افزوده است رم به یورو پایبند است و برنامه ای برای کنار گذاشتن یورو از واحد پول ملی خود ندارد.

کونته گفته است ایتالیا آماده شروع گفت وگو با مقامات منطقه یورو و اتحادیه اروپا بر سر مسائل بودجه ای است با این حال از مقامات اروپایی خواسته است کاری به مسائل بودجه ای دولتش نداشته باشد.

این اظهارات در شرایطی است که در ماه اکتبر، رئیس کمیته بودجه مجلس ایتالیا که به خاطر مواضع ضد یورویی خود شهره است، گفت یورو به خوبی کار نمی کند و به اقتصاد منطقه یورو آسیب زده است. وی با این حال گفت فعلا امکان خروج از منطقه یورو برای ایتالیا وجود ندارد.

در ماه های اخیر نگرانی از خروج ایتالیا از منطقه یورو باعث کاهش ارزش آن شده است. یکی از وعده های اصلی احزاب پوپولیست ایتالیا برای انتخابات، کنار گذاشتن استفاده از یورو به عنوان واحد پول این کشور است.

با این حال، کنار گذاشتن یورو توسط سومین اقتصاد بزرگ این منطقه می تواند باعث تکمیل یک سناریو با عواقب جدی نظیر فرار سرمایه، بحران بانکی و آسیب جدی به بخش مالیه عمومی این کشور گردد.

بنابر نظرسنجی کمیسیون اروپا در ماه نوامبر سال گذشته، 59 درصد ایتالیایی ها به عنوان یکی از اعضای اصلی و بنیان گذار اتحادیه اروپا، از اتحاد مالی و پولی یورو حمایت می نمایند و 30 درصد مردم نیز مخالف یورو هستند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 841

به "ایتالیا در منطقه یورو باقی خواهد ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا در منطقه یورو باقی خواهد ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید