راهنمای سفر به ناپل؛ ایتالیا

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، ناپِل (Naples) یکی از شهر های ایتالیا است که با پیتزا های خوش مزه اش شهرت یافته است. ناپل سومین شهر بزرگ ایتالیا به شمار می رود و در این شهر که در جنوب ایتالیا واقع شده، بین 3 تا 4.4 میلیون نفر زندگی می نمایند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که ناپل شهری زیبا و امن در ایتالیا نیست و یکی دیگر از شهرت های این شهر نیز به حملات خیابانی آن مربوط می گردد. همان طور که می دانید، ناپل مرکز تولد پیتزا به حساب می آید و خوراکی های بسیار خوشمزه ای نیز در آن تهیه می گردد که می توانند برای گردشگران دوست داشتنی باشند. همراه خبرنگاران باشید تا با این شهر و نکاتی برای سفر به آن آشنا شویم.

راهنمای سفر به ناپل؛ ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

اطلاعات ضروری

زبان رسمی: ایتالیایی پول رایج: یورو

هزینه های اصلی

هزینه اسکان

در ناپل هزینه اسکان پایین است و برای سکونت در خوابگاه ها تنها کافیست که 15 تا 20 یورو (64,566 تا 86,089 تومان) هزینه کنید. اتاق های خصوصی هم برای هر شب 35 یورو (150,655تومان) هزینه خواهند داشت و اگر در اتاق خود احتیاج به دو تخت داشته باشید، باید 50 یورو (215,221 تومان) بپردازید که یک حمام خصوصی نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

هزینه هتل

در شهر ناپل هزینه اسکان گردشگران در هتل هایی با دو اتاق و حمام خصوصی حدود 60 یورو (258,266 تومان)است.

میانگین هزینه خوراکی

مسافران در ناپل می توانند خوراکی های بسیار ارزانی میل نمایند. چون ناپل زادگاه پیتزا به حساب می آید، هزینه خوردن پیتزا در این شهر حدود 9 یورو (38,740 تومان) است. اما اگر بخواهید یک وعده غذایی عالی تر داشته باشید، باید حدود 23 یورو (99,002 تومان) برای یک وعده شام هزینه کنید. هزینه استفاده از میز رستوران ها نیز 1 یورو (4,304 تومان) است که باید آن را بپردازید.

هزینه حمل و نقل

ترافیک در ناپل یک موضوع عادی است و به همین دلیل حمل و نقل با تاکسی نیز برای گردشگران بسیار پرهزینه خواهد بود. پس بهتر است در راستا های کوتاه پیاده بروید. استفاده از اتوبوس نیز برای هر سفر درون شهری 1.50 یورو (6,457 تومان) هزینه دارد و بلیط های آن تنها 90 دقیقه اعتبار دارند. اما گردشگران در ناپل می توانند بلیط یک روزه خریداری نمایند که آن نیز 4.50 یورو (19,370 تومان) است. با وجود اینکه ناپل مترو دارد، اما مناطق زیادی تحت پوشش آن نیستند و هزینه های آن نیز با هزینه های حمل و نقل عمومی این شهر یکسان است.

نکاتی برای صرفه جویی در هزینه ها

خوراکی های ارزان قیمت میل کنید

همان طور که گفته شد، خوردن پیتزا و ساندویچ در ناپل هزینه بسیار کمی دارد و از این طریق می توانید پول زیادی را صرفه جویی کنید. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که پیتزا های ناپل عالی هستند و با این اوصاف یک معامله برد برد خواهید داشت.

کار هایی که باید در سفر به ناپل انجام داد

بازدید از موزه باستان شناسی ناپل

موزه باستان شناسی ناپل یک مجموعه عالی از وسایل دوران یوانان و رم است. بازدیدنمایندگان این موزه می توانند آثار هنری مختلفی را از شهر هایی نظیر پامپی مشاهده نمایند. در این موزه، شیشه، موزائیک، مجسمه و آثار مشابه ای از شهر پامپی وجود دارد.

بازدید از کلیسای Duomo

کلیسای Duomo در قرن سیزدهم با سبک گوتیک ساخته شد. در این کلیسا یک فستیوال مذهبی بزرگ برگزار می گردد و البته اگر بازدید شما در این بازه زمانی نباشد، باز هم زیبایی های این کلیسا بسیار جالب توجه هستند.

خرید از پیزا دِل مرکاتو (Pizza del Mercato)

اگر می خواهید کالا یا وسایلی را از ناپل خریداری کنید، پیزا دِل مرکاتو یک مرکز خرید عالی در این شهر است که فروشگاه های متعبر ایتالیا نیز در آن شعبه دارند.

مشاهده نمایش در تئاتر سن کارلو (San Carlo)

تئاتر سن کارلو در سال 1737 تاسیس شده است و قدیمی ترین خانه اپرا در دنیا به حساب می آید. فضای داخلی این بنا بسیار زیبا و پر رنگ و لعاب است و نقاشی های موجود بر دیوار های آن نیز بسیار عالی هستند. این همان جایی است که به وسیله آن می توانید لوکس بودن اپراها را که حاکمان وقت خواهان آن بودند، مشاهده کنید. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این اپرا در حال حاضر فعالیت می نماید و نمایش هایی در آن اجرا می گردد.

بازدید از پامپی

پامپی یکی از مکان های باقیمانده از رم است که شهرت زیادی دارد و در ایتالیا و شهر ناپل واقع شده است. این سفری یک روزه برای گردشگران به حساب می آید و در جریان آن می توانند به تماشای نقاشی های دیواری و خانه های دوران رم بپردازند. البته بهتر است در طول سفرتان به این منطقه یک راهنما داشته باشید تا بتوانید از تمام خانه های آن بازدید کنید. بازدید از این مکان حدود یک روز طول می کشد اما به نظر می رسد که برای بازدید از آن احتیاج به زمان بیشتری خواهید داشت.

گشت و گذار در هرکولانیوم (Herculaneum)

هرکولانیوم در واقع یکی دیگر از شهر های قدیمی در ایتالیا است، اما نسبت به پامپی شهرت کمتری را به دست آورده است. این مکان به خوبی محافظت شده و در مقابل، گردشگران کمتری نیز از آن بازدید می نمایند. این شهر قدیمی یک مکان زیبا برای بازدیدنمایندگان به حساب می آید و بهتر است در طول سفر خود به ناپل، حتما بازدیدی از این منطقه نیز داشته باشید.

بازدید از فستیوال های سینمایی رو باز

در هر تابستان، فستیوال سینمایی ناپل شب ها مراسم ویژه ای دارد و گردشگران نیز می توانند به تماشای آن بپردازند. این مکان عالی است و در آن می توانید فیلم های مختلفی را روی بزرگترین صفحه پروژکتور ایتالیا مشاهده کنید. هزینه تماشای فیلم در این مکان نیز 3.50 یورو (15,065 تومان) است.

بازدید از ویلای فلوریدیانا (Floridiana)

ویلای Floridiana در واقع هدیه پادشاه فردیناند اول به همسر دوم خود است. این ویلا ظاهر بسیار زیبایی دارد و فضای سبز اطراف آن نیز بر این زیبایی می افزاید. این ویلا به عنوان موزه ملی سرامیک شناخته می گردد و بیش از 6 هزار قطعه سرامیک در آن وجود دارد. در این مجموعه گردشگران می توانند سرامیک هایی از ژاپن یا حتی اروپا را نیز مشاهده نمایند.

گردش در ویلای Comunale

ویلا و پارک Comunale که در کنار دریا واقع شده یک مکان زیبا در خط ساحلی است. در کنار راستا های پیاده روی، در این مکان چند حوضچه و زمین تنیس نیز وجود دارد.

تصور گذشته در آمفی تئاتر فلاویو (Flavio)

فلاویو سومین آمفی تئاتر بزرگ در ایتالیا است. در گذشته این آمفی تئاتر مکانی برای تماشای نبرد و کشته شدن انسان ها نظیر مسابقات گلادیاتور بوده است. در حال حاضر گردشگران می توانند به بازدید از بخش های مختلف این آمفی تئاتر بپردازند و پی به ساختار پیچیده آن ببرند.

رفتن به تور زیر زمینی ناپل

بعد از اینکه از پامپی بازدید کردید و یک پیتزا خوردید، بهتر است به یک بازدید هیجان انگیز در زیرِ زمین ناپل بروید و ویرانه هایی از زندگی گذشته را در آن مشاهده کنید. در طول این بازدید می توانید به مشاهده مخازن باستانی بپردازید و شیوه تغییر شهر را در طول هزاران سال گذشته مشاهده کنید. این تونل های زیرزمینی در مرکز شهر قرار دارند و به وسیله آ ن ها می توانید یک گردش عالی را تجربه کنید.

بازدید از موزه ملی کاپودیمونت (Capodimonte)

موزه ملی کاپودیمونت یک گالری ملی در ناپل است که شامل آثاری از سبک باروک و رنسانس می گردد. معروف ترین آثاری که در این موزه نگهداری می شوند از افرادی نظیر جوردانو (Giordano)، کاراواجو (Caravaggio)، بلینی (Bellini) و تیتان (Titan) هستند.

گردش در کاستل نوو (Castelnuovo)

کاستل نوو یک قلعه بزرگ قرون وسطایی است که در طول خط ساحلی کشیده شده است. گردشگران در این قلعه می توانند به بازدید از نقاشی های مربوط به قرن نوزدهم یا تماشای منظره شهر بپردازند. در این مقاله از خبرنگاران با شهر ناپل و جاذبه های گردشگری آن آشنا شدیم و البته نکاتی را نیز برای صرفه جویی در هزینه ها فرا گرفتیم. نظر شما در مورد ناپل چیست؟ منبع: nomadicmatt

منبع: کجارو
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 816

به "راهنمای سفر به ناپل؛ ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به ناپل؛ ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید