ارائه ترافیک رایگان اینترنت به دانشگاه ها

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، در اولین روزهای شیوع گسترده بیماری کرونا و لزوم بر قرنطینه خانگی، از سوی وزارت خانه های علوم، آموزش و پروش و ارتباطات بحث ارائه اینترنت رایگان به دانشگاه ها برای تسهیل امر آموزش مجازی مطرح شد و حالا در واپسین روزهای فروردین ماه به نظر این طرح به مرحله عملیاتی رسیده است.

ارائه ترافیک رایگان اینترنت به دانشگاه ها

ستار هاشمی معاون علمی و فناوری وزارت ارتباطات روز گذشته و در آخرین پست حساب اینستاگرام خود تصویری از ارتباط ویدئویی گسترده با چند نقطه منتشر کرد تا نشان دهد که مراکز ارتباطی ذیل این مطلب به سرعت اینترنت بالا دسترسی دارند.

در توضیحات این تصویر، هاشمی متن زیر را نوشته است:

به منظور کمک و مساعدت حداکثری به امر آموزش به عنوان یکی از ارکان اصلی رشد و توسعه کشور، وزارت ارتباطات فناوری اطلاعات به صورت کاملا داوطلبانه، اقدامات لازم برای ارایه ترافیک رایگان در بستر شبکه ملی اطلاعات به جامعه دانشگاهی، شامل اساتید و دانشجویان را عملیاتی نمود. در راستای گسترش تعاملات با مراکز دانشگاهی و ایفای نقش مدنی خود، بازهم داوطلبانه و با مشارکت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ، همکاری با مراکز آموزشی کشور جهت شناسایی مسائل سامانه ها و استانداردسازی آن ها را پیگیری می کنیم.بر این اساس نشست هم اندیشی سازنده ای از طریق ویدئو کنفرانس با کلیه مدیران استانی وزارت ارتباطات برگزار و بررسی های میدانی به صورت استانی، در دستور کار قرار گرفت.

با حساب توضیحات مطرح شده و شرایط موجود اینطور ادعا می شود که دسترسی دانشجویان و اساتید به اینترنت پر سرعت باید دیگر مشکل بغرنجی برای قشر آموزش عالی کشور نباشد.

در حال حاضر دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور به صورت کامل تعطیل شده اند و هنوز زمان بازگشایی آنها وجود ندارد. همچنین به تناوب از سوی وزارت ارتباطات اعلام شده که دانشجویان در همه دانشگاه های کشور می توانند به دلیل شرایط خاص کشور در ترم جاری، یک درس و یا همه ترم خود را حذف کنند تا شاید در ماه ها و ترم آینده با بهبود شرایط شرایط تحصیل به حالت عادی بازشود و بتوان فرایند آموزش و تحقیقات را مجدداً پیگیری کرد.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1223

به "ارائه ترافیک رایگان اینترنت به دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه ترافیک رایگان اینترنت به دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید