یک پنجم فوتی ها در محل کار، کارگران ساختمانی هستند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از هر پنج مرگ در محل کار یک مورد به مرگ در ساختمان بر می شود، گفت: مشکل بیمه کارگران باید حل شود و افزایش 10 برابری بیمه کارگران ساختمانی تاثیر بدی روی سلامت آن ها گذاشته است.

یک پنجم فوتی ها در محل کار، کارگران ساختمانی هستند

به گزارش همشهری، مهدی عباسی در هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بیمه کارگران، اظهار کرد: تعدادی از کارگران ساختمانی در حادثه متروپل جان خود را از دست دادند که به دلیل برخورار نبودن از بیمه اجتماعی، خانواده آن ها از مستمری برخوردار نخواهند شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بیمه کارگران ساختار مناسبی ندارد، شرح داد: بر اساس آمار سازمان بین المللی کار از هر پنج مرگ در محل کار یک مورد به مرگ در ساختمان بر می شود.

او با اعلام اینکه از یک میلیون و 700 هزار کارگر، 50 هزار نفر پیمانکاری و یک میلیون و 200 هزار نفر به صورت آزاد مشغول به کار هستند، شرح داد: کارگران نیازمند توجه ویژه در حوزه قانون گذاری هستند؛ در سال 99 و سال 1400 نیز اقداماتی شکل گرفته، اما هنوز به نتیجه مطلوبی نرسیده ایم.

عباسی گفت: از مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که این موضوع را در دستور کار قرار دهند و از شهردار تهران نیز می خواهیم که پیگیری کرده و ساز و کار فعالیت کارگران ساختمانی را جهت ارتقاء ساخت و ساز فراهم کند.

در ادامه این بحث، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بیمه کارگران ساختمانی در گذشته رقم بسیار پایینی داشت که افزایش یافت و بر افزایش قیمت تمام شده ساختمان اثر گذاشت.

مهدی چمران افزود: کارفرمایان مبلغ بسیاری را به بیمه ها می پردازند، اما کارگران بیمه نیستند و پول تنها به جیب بیمه ها می رود.

او با تأکید بر اینکه بایستی مشکل بیمه کارگران حل شود، گفت: افزایش 10 برابری بیمه کارگران ساختمانی بر موارد زیادی تأثیر گذاشت؛ در این زمینه به کارگران ظلم می شود، چون بیمه نیستند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2355

به "یک پنجم فوتی ها در محل کار، کارگران ساختمانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پنجم فوتی ها در محل کار، کارگران ساختمانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید