کلیسای نوتردام Cath&eacutedrale Notre Dame de Paris - پاریس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، کلیسای جامع نوتردام پاریس کلیسای معروفی در شهر پاریس است. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس واقع شده است. هر سال 13 میلیون نفر از آن بازدید می نمایند.

کلیسای نوتردام Cath&eacutedrale Notre Dame de Paris - پاریس

در محلی که هم اکنون این کلیسا قرار گرفته است تا قبل از قرن چهارم میلادی معبدی غیر مسیحی وجود داشته است. در قرن چهارم کلیسایی بزرگ جای آن معبد راگرفت. این ساختمان تا قرن دوازدهم بر جای بود ولی در آن موقع جمعیت پاریس بطور ناگهانی بالا رفت و تصمیم گرفته شد تا کلیسا را بزرگ گردانند. بدین ترتیب ساختمان قبلی را خراب نموده و در سال 1163 میلادی ساختمان جدید آغاز شد که ساختن آن تقریباً دو قرن طول کشید و در 1345میلادی به انتها رسید. این کلیسا تا مدتی طولانی بزرگترین کلیسای اروپا بود ولی هم اکنون نه تنها در اروپا بلکه در فرانسه کلیساهای بزر گتر از آن وجود دارند.

کلیسای نوتردام که بانوی پاریس نام دارد، یکی از بهترین نمونه های سبک گوتیک محسوب می گردد .در کلیساهایی که به شیوه گوتیک ساخته شده اند، رسم بر این بوده که مجسمه ها و تصاویری که در آنها به کار رفته در جهت آشنا کردن مردم با موضوع ها و داستان های عهد عتیق و عهد جدید باشد. این آشنایی می تواند به وسیله تصاویری نمادی صورت بگیرد یا به یاری تصویرهایی که داستانی را برای بیننده تعریف می نمایند.برای تزیین داخل و خارج آن صدها مجسمه کوچک و بزرگ از سنگ یا چوب تراشیده اند.

کلیسای نوتردام که که به آن کلیسای نوتردام دوپاری نیز میگویند ، شهرت بین المللی دارد . نوتردام به زبان فرانسه به معنای بانوی ما استدرون کلیسا با سقف بلند دارای عظمتی باور نکردنی است. پنجره های رنگی با تصاویری از مسیح، مجسمه هایی از مسیح مصلوب و مریم مقدس دور تا دور سالن دیده می گردد.در گوشه گوشه سالن اتاقک های چوبی برای کشیش ها و گوش دادن به اعترافات مردم وجود دارد .نقاشی ها و کنده کاری ها بر روی چوب دیوارهای سالن را پوشانده است. قسمت جلوی سالن کلیسا مجزا از دیگر قسمتها است و با چند پله از قسمت عقب کلیسا جدا شده است. این مکان محل نشستن پادشاهان و ملکه ها بوده و در این قسمت تاجگذاریها صورت می گرفته است.

12

منبع: سفرگو
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1035

به "کلیسای نوتردام Cath&eacutedrale Notre Dame de Paris - پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای نوتردام Cath&eacutedrale Notre Dame de Paris - پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید