کرونا چگونه به وسیله تنفس شیوع پیدا می نماید؟

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، تهران (پانا) - مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا برای نخستین بار گفت ویروس کرونا هوابرد است و ذرات آلوده به ویروس در بازدم افراد مبتلا ممکن است توسط افراد دیگر تنفس شوند و آنها را مبتلا نمایند.

کرونا چگونه به وسیله تنفس شیوع پیدا می نماید؟

به گزارش مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، مقامات بهداشت عمومی آمریکا راهنمای خود را اصلاح و برای نخستین بار خاطرنشان کردند ویروس کرونا به وسیله استنشاق یا قطرات تنفسی حاوی ویروس، شیوع می یابند.

قبل از این اصلاحیه در راهنمای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری این کشور (CDC) به طور خاص تعیین نشده بود که ویروس هوابرد است. همچنین در اصلاحیه مذکور یکی از راه های ابتلای افراد به کووید 19، تنفس ذرات آلوده به ویروس اعلام شده است.

در بخشی از متن آن آمده است: در بازدم فرد مبتلا به ویروس قطرات و ذرات بسیار ریزی وجود دارند که حاوی ویروس هستند. این قطرات و ذرات ممکن است توسط افراد دیگر تنفس شوند یا روی چشمان، بینی یا دهان آنها قرار گیرد.

همچنین در اصلاحیه ذکر شده فاصله 6 فوت بین افراد برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا کافی است. ریسک ابتلای افرادی که 6 فوت از یکدیگر فاصله می گیرند، کمتر است.

در ماه سپتامبر 2020 میلادی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا اظهارات مشابهی را بیان و خاطرنشان کرد ویروس کرونا می تواند مسافتی بیش از 6 فوت را طی کند. اما چند روز بعد آن را رد کرد. حدود یک ماه بعد این سازمان شواهدی یافت که نشان می داد افراد مبتلا به کووید 19 در شرایطی خاص افراد سالمی را مبتلا نموده اند که فاصله آنها بیش از 6 فوت بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1902

به "کرونا چگونه به وسیله تنفس شیوع پیدا می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چگونه به وسیله تنفس شیوع پیدا می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید