پامپئو در جایگاهی نیست که ما را درباره ایران موعظه کند خبرنگاران

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به نقدها وزیر خارجه سابق آمریکا از سیاست دولت جدید آمریکا در قبال ایران گفته او در جایگاهی نیست که کاخ سفید را در این خصوص موعظه کند.

پامپئو در جایگاهی نیست که ما را درباره ایران موعظه کند خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به انتقاد های مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا از سیاست های دولت فعلی کشورش در قبال ایران پاسخ داد.

سالیوان گفته پامپئو در جایگاهی نیست که دولت فعلی آمریکا را موعظه کند. او در اظهاراتی ادعامحور گفته با توجه به تعداد دفعاتی که نیرو های هم پیمان ایران در خاورمیانه به نیرو های آمریکا و شریکانش حمله کرده، پامپئو در جایگاهی نیست که دولت را درباره چگونگی حل و فصل این مشکل موعظه کند.

جیک سالیوان در بخش دیگری از ادعاهایش گفت دیپلماسی با ایران در جریان است، اما نه به شکل مستقیم. او گفت: دیپلماسی با ایران در جریان است، البته نه به شکل مستقیم. در مقطع فعلی منتظریم بشنویم ایرانی ها چطور می خواهند پیش بفرایند. او گفته گفتگو ها با واسطه گری اروپایی ها و از کانال های دیگر ادامه دارند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه درباره دیپلماسی با ایران گفت: آسان نخواهد بود، ولی ما معتقدیم ما در یک فرایند دیپلماتیک قرار داریم که می توانیم به هدفمان دست پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1794

به "پامپئو در جایگاهی نیست که ما را درباره ایران موعظه کند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو در جایگاهی نیست که ما را درباره ایران موعظه کند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید