وزیر کار انگلیس در اعتراض به برگزیت استعفا کرد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، وزیر کار و امور بازنشستگی انگلیس در اعتراض به نحوه رسیدگی نخست وزیر این کشور به موضوع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از دولت و حزب حاکم محافظه کار استعفا کرد.

وزیر کار انگلیس در اعتراض به برگزیت استعفا کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، امبر رود، وزیر کار و امور بازنشستگی انگلیس که پیشتر به عنوان وزیر کشور نیز خدمت نموده و در رفراندوم 2016 میلادی به ماندن در اتحادیه اروپا رای داده بود، گفت: برکناری قانونگذاران شورشی که شامل نوه وینستون چرچیل رهبر دوران جنگ انگلیس و دو تن از وزرای سابق دارایی می گردد، در حقیقت حمله ای به نجابت، شایستگی و دموکراسی است.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: من از کابینه استعفا نموده ام و تسلیم تازیانه حزب محافظه کار شدم.

امبر رود در ادامه گفت: نمی توانم تحمل کنم که محافظه کاران میانه روی خوب و وفادار اخراج شوند. من با نخست وزیر صحبت کردم و رئیس انجمن هم توضیحات بیشتر را ارائه خواهد نمود.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس تاکید دارد که می خواهد تا 31 اکتبر (9 آبان ماه) با یا بدون توافق انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج کند اما اخیرا اکثریت مجلسی خود را از دست داده و 21 قانونگذار حزب محافظه کار در مجلس را که برخلاف سیاست های حزب به پیشبرد طرح ممنوعیت بریگزیت بدون توافق رای داده بودند، از این حزب اخراج کرد.

برگزیت با گذشت سه سال از زمان برگزاری رفراندوم همچنان بلاتکلیف باقی مانده است. گزینه های موجود از یک خروج بدون توافق تا کنار گذاشتن کل این اقدام روی میز واقع شده است.

رود در نامه استعفای خود به جانسون گفت: من با حسن نیت به کابینه شما پیوستم قبول کردم که یک خروج بدون توافق باید روی میز باشد، چرا این ابزاری است که به وسیله آن ما می توانیم بهترین شانس را برای دستیابی به یک توافق جدید برای خروج از اتحادیه اروپا در 31 اکتبر داشته باشیم.

وی اضافه کرد: با این حال دیگر باور ندارم که خروج از اتحادیه اروپا با یک توافق اصلی ترین هدف دولت باشد.

روزنامه ساندی تایمز گزارش داد، دست کم شش تن از اعضای کابینه انگلیس دیدگاه های مشابهی همچون امبر رود دارند و دست کم یکی از آنها در حال آنالیز استعفا خود است.

استفعای رود اوضاع را برای جانسون سخت تر می نماید، چرا که اخیرا شاهد بود که برادر خودش از دولت خارج شده و تاکید نموده که بین وفاداری خانوادگی و منافع ملی گیر افتاده است.

یان لاوری، رئیس حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس گفت: نخست وزیر از حیطه اختیارات خود فراتر رفته و برنامه بریگزیتش مایه شرمساری و ننگ است. هیچ کس به بوریس جانسون اعتماد ندارد نه در کابینه و نه در بین قانون گذارانش و حتی نه برادر خودش.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 617

به "وزیر کار انگلیس در اعتراض به برگزیت استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کار انگلیس در اعتراض به برگزیت استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید