طرح نمایندگان مجلس انگلیس برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، تنی چند از نمایندگان مجلس انگلیس طرحی را به منظور جلوگیری از خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا آماده نموده اند.

طرح نمایندگان مجلس انگلیس برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تعدادی از نمایندگان مجلس انگلیس به رهبری هیلاری بِن نماینده منطقه لیدز طرحی را آماده نموده اند که به گفته آنها می تواند از برگزیت سخت (خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا) جلوگیری کند.

بر اساس اظهاراتی که هیلاری بن در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر مطرح نموده است، در صورت تصویب این طرح، نخست وزیر انگلیس موظف خواهد بود که با ارسال نامه ای به رئیس شورای اروپا خواهان به تعویق افتادن برگزیت تا روز 31 ژانویه (11 بهمن ماه) گردد.

هیلاری بن در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر خاطرنشان نموده است: این طرح برای این است که ما اطمینان حاصل کنیم دولت در روز 31 اکتبر [4 آبان] بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج نخواهد شد. دولت این فرصت را خواهد داشت که در نشست آینده با اتحادیه اروپا به توافقی جدید با آنها دست یابد و یا مجلس را برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا متقاعد کند.

وی در توئیت دیگری افزوده است: اگر اتحادیه اروپا با تمدید ضرب الاجل برگزیت تا تاریخ مورد نظر (31 ژانویه) موافقت کند، نخست وزیر باید بلافاصله این تمدید مهلت را بپذیرد. اگر اتحادیه اروپا تاریخ دیگری را معین کند، نخست وزیر باید ظرف دو روز آن را بپذیرد، مگر آن که مجلس عوام تاریخ معین شده از سوی اتحادیه اروپا را رد کند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در همان اولین نشست خبری خود در سمت جدیدش تأکید کرد که کشورش حداکثر تا روز 31 اکتبر تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود. وی البته چندین بار اعلام نموده است که لندن خواهان دستیابی به یک توافق نهایی با بروکسل و خروج از اتحادیه اروپا با توافق است.

با این حال اختلافات جدی بین انگلیس و اتحادیه اروپا در خصوص مرز ایرلند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وجود دارد و بوریس جانسون چندی پیش خاطرنشان کرد اگر اتحادیه اروپا موضع خود را درباره مرز ایرلند تغییر ندهد، چشم انداز روشنی برای دستیابی به توافق وجود نخواهد داشت.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که پیش از این تهدید نموده بود که حتی حاضر است مجلس انگلیس را به حالت تعلیق درآورد تا بتواند مانع از مخالفت نمایندگان مجلس با برگزیت بدون توافق گردد، اخیراً موافقت ملکه انگلیس را برای برگزار نشدن جلسات مجلس تا روز 14 اکتبر جلب نموده است.

با توجه به اینکه خروج انگلیس در اتحادیه اروپا حداکثر تا 31 اکتبر (4 آبان) اتفاق خواهد افتاد، برگزار نشدن جلسات مجلس انگلیس تا روز 14 اکتبر (22 مهر) بدین معناست که نمایندگان مجلس عملاً شانسی برای مخالفت با تصیمات دولت بوریس جانسون درباره روند برگزیت نخواهند داشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 598

به "طرح نمایندگان مجلس انگلیس برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نمایندگان مجلس انگلیس برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید