وزارت دفاع روسیه: سه کشتی در رزمایش سه جانبه با ایران و چین مشارکت می نمایند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه گفت که در رزمایش سه جانبه این کشور با ایران و چین، سه کشتی ناوگان دریای بالتیک این کشور حضور خواهند داشت.

وزارت دفاع روسیه: سه کشتی در رزمایش سه جانبه با ایران و چین مشارکت می نمایند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه گفت که رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین روز آدینه در منطقه شمال اقیانوس هند شروع می گردد و 4 روز به طول خواهد انجامید.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، 3 کشتی وابسته به ناوگان دریای بالتیک روسیه در این رزمایش نظامی سه جانبه مشارکت خواهد داشت.

وزارت دفاع روسیه همچنین افزود در این رزمایش سه جانبه برای نخستین بار به آزادسازی یک کشتی ربوده شده توسط دزدان دریایی پرداخته خواهد شد.

سردار سرتیپ ابولفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران روز چهارشنبه در نشست خبری از برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین اطلاع داد و گفت: از روز آدینه به مدت چهار روز این رزمایش بسیار مهم در شمال اقیانوس هند و دریای عمان برگزار خواهد شد.

وی درباره اهمیت برگزاری این رزمایش گفت: اقیانوس هند و دریای عمان از مناطق کلیدی تجارت جهانی محسوب می شوند و کشورهای بسیاری در این مناطق تردد می نمایند به همین جهت برقراری امنیت در این منطقه مهم و حیاتی است.

سردار شکارچی همچنین در ارتباط با هدف برگزاری این رزمایش ادامه داد: مقابله با تروریسم و دزدی دریایی از دیگر اهداف این رزمایش است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 892

به "وزارت دفاع روسیه: سه کشتی در رزمایش سه جانبه با ایران و چین مشارکت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع روسیه: سه کشتی در رزمایش سه جانبه با ایران و چین مشارکت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید