مسکو: فعالیت موشکی چین چالش امنیتی نیست

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، معاون وزیر دفاع روسیه روز آدینه گفت که این کشور فعالیت موشکی چین را یک چالش امنیتی نمی بیند.

مسکو: فعالیت موشکی چین چالش امنیتی نیست

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الکساندر فامین معاون وزیر دفاع روسیه در واکنش به کتاب خاطرات جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، گفت که توسعه روابط میان روسیه و چین باعث عصبانیت مقام ارشد سابق آمریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی که در جمع خبرنگاران در مسکو صحبت می کرد در ادامه ادعا های بولتون درباره تهدیداتی که چین برای دنیا به همراه دارد را رد کرد.

این مقام وزارت دفاع روسیه گفت: من می خواهم تاکید کنم که ادعای بولتون درباره تهدید فزاینده چین، چیزی بیش از دستکاری حقایق نیست. ما فعالیت های چین در زمینه توسعه موشکی را به عنوان یک چالش امنیتی نمی بینیم.

معاون وزیر دفاع روسیه ادعای بولتون در کتاب خود در اینباره که عدم عضویت چین در پیمان منع توسعه موشک های میان برد هسته ای باعث فروپاشی این پیمان شد را رد کرد.

وی تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع توسعه موشک های میان برد هسته ای در آگوست 2019 را محکوم نموده و اتهامات علیه روسیه درباره این پیمان را ساختگی توصیف کرد.

فامین افزود: خروج آمریکا از این پیمان یک اشتباه بود و ادعا هایی که آمریکا علیه روسیه مطرح نموده کاملا ساختگی است.

معاون وزیر دفاع روسیه تاکید نمود که آمریکا از همان اول نیز به دنبال ترک این پیمان بود و ادعا های مطرح شده علیه مسکو دستاویزی بود که آمریکا به خواسته خود برسد که هیچ ارتباطی نیز با امنیت دنیای ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1353

به "مسکو: فعالیت موشکی چین چالش امنیتی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: فعالیت موشکی چین چالش امنیتی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید