فدریکا موگرینی مدیر کالج اروپا شد

به گزارش تور مالزی ارزان، فدریکا موگرینی مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در توئیتی با اشاره به سمت جدید خود به عنوان مدیر کالج اروپا، گفته که مشتاقانه منتظر شروع این فعالیت جدید است.

فدریکا موگرینی مدیر کالج اروپا شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

موگرینی در ادامه این مسئولیت جدید را سفر جدید هیجان انگیز توصیف نموده است.

سایت پولیتیکو نیز با مخابره این خبر نوشته است: بعضی از فارغ التحصیلان، استادان و مقام های اتحادیه اروپا مخالف این انتصاب بودند. بر اساس این گزارش، آنها معتقدند که موگرینی طبق معیارها به این سمت منصوب نشده است.

با این حال موگرینی نخستین زنی است که به ریاست این کالج در شهر بروژ بلژیک می رسد.

موگرینی پیش از این به عنوان استاد میهمان در گروه روابط بین الملل و مطالعات دیپلماتیک اتحادیه اروپای این کالج درس می داد.

یکی از افرادی که گفته می گردد در این انتصاب نقش داشته است هرمان فان رومپوی سیاستمدار بلژیکی است که در بین سال های 2009 تا 2014 ریاست شورای اتحادیه اروپا را برعهده داشت. وی در سال 2019 به عنوان رئیس هیات مدیره کالج اروپا منصوب شد.

موگرینی کار خود در سمت جدید را از تاریخ اول سپتامبر 2020 در این کالج شروع می نماید.

کالج اروپا که یک موسسه تحصیلات تکمیلی در حوزه مطالعات اروپایی است، در سال 1949 از سوی شخصیت های برجسته که از بنیانگذاران اتحادیه اروپا معرفی می شوند، تاسیس شد. از جمله این افراد می توان به نام های سالوادور دومادریاگا، وینستول چرچیل، پل هنری اسپاک و آلسید دوگاسپری اشاره نمود.

دانشجویان این کالج معمولا با همکاری وزارت امور خارجه کشورها انتخاب می شوند و پذیرش بسیار رقابتی است. هدف این کالج تربیت رهبرانی در سطح اروپا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1477

به "فدریکا موگرینی مدیر کالج اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدریکا موگرینی مدیر کالج اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید