سومین ابر ماراتن بین المللی راه ابریشم ایران برگزار می گردد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، غلامرضا فرخی در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران با حضور مدیران دستگاه هاو نهادهای اجرایی و انتظامی استان کرمان، اظهارکرد: در این دوره 18 دونده از کشورهای ایتالیا، آلمان، آفریقای جنوبی، ژاپن، نیوزیلند و ایران حضور دارند.

سومین ابر ماراتن بین المللی راه ابریشم ایران برگزار می گردد

وی با بیان اینکه این دوندگان در مدت زمان برگزاری سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران، بخش های مهمی از بیابان لوت شهداد را خواهند دوید، توضیح داد: این رویداد گردشگری از کمپ هواپیمایی ماهان واقع در روستای ملک آباد بخش شهداد شروع و پس از عبور از مناطق قلعه شفیع آباد، دره دلفین ها، گندم بریان، رودشور، کاروانسرای حوض نادر و کلوت ها و طی 250 کیلومتر در روستای زوار منطقه اندوهجرد به سرانجام خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران با هدف معرفی هرچه بهتر ظرفیت های گردشگری استان کرمان به جهانیان انجام می گردد، اضافه نمود: بدون شک برگزاری این قبیل رویدادها سبب شناخته شدن بیشتر این خطه می گردد.

فرخی با بیان اینکه در دو دوره گذشته شبکه های استانی، ملی و برون مرزی به شکل بسیار گسترده این رویداد ورزشی و گردشگری را پوشش خبری دادند، توضیح داد: در سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران حدود 40 نفر از راهنمایان گردشگری، گروه های آفرود و جامعه بومی به طور مستقیم همکاری دارند.

وی خواستار همکاری همه دستگاه های مرتبط برای بهتر برگزار شدن این رویداد مهم شد و توضیح داد: بدون شک برگزاری مطلوب این ابرماراتن، بر صنعت گردشگری استان کرمان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 135

به "سومین ابر ماراتن بین المللی راه ابریشم ایران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین ابر ماراتن بین المللی راه ابریشم ایران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید