دانشگاه برای صنعت محصول خوب تولید نمی کند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران/کرمان رییس اتاق کرمان گفت: دانشگاه به عنوان یک محل تولید، محصول خوب و تجاری شده برای جذب در صنعت ارائه نمی کند.

دانشگاه برای صنعت محصول خوب تولید نمی کند

سیدمهدی طبیب زاده در دومین نشست کمیته سیاستگذاری تعامل صنعت و دانشگاه گفت: شاید به دلیل اینکه دانشجویان از کیفیت لازم برای فعالیت در صنعت برخوردار نیستند، موجب اعتماد کمتر صنعت به دانشگاه شده است.

وی با تاکید بر اینکه حضور یافتن دانشجویان در صنایع نباید صرفا برای رفع تکلیف باشد، ادامه داد: باید دانشجویان را برای انجام کار گروهی و حتی انجام تجارتی کوچک تشویق کرد و به آنها امتیاز داد.

رییس اتاق بازرگانی کرمان با تاکید بر اینکه ایجاد انگیزه و حمایت از دانشجویان، تبدیل دانشگاه ها را به دانشگاه کارآفرین شتاب می بخشد و باید دانشجویان کارآفرین استعدادیابی و شناسایی شوند بیان نمود: دانشجویان نیز باید برای اهداف مورد نظر صنعت، در آزمون هایی شرکت کنند و سپس تقسیم بندی و آموزش ببینند تا تعامل صنعت و دانشگاه بیش از پیش تقویت شود.

طبیب زاده با تاکید بر مهارت آموزی در بین دانشجویان افزود: ظرفیت ها و نعمت های فراوان موجود در استان با مهارت نیروی انسانی و همت مضاعف آنها موجب توسعه استان خواهد شد.

براساس این گزارش عضو هیات رئیسه اتاق کرمان نیز در ادامه این نشست به حل مسائل صنعت از نگاه دانشگاه و نه از نگاه دانشجو اشاره کرد و گفت: دانشجو باید دوره کارآموزی و کارورزی را در صنعت بگذراند و از دانشجو انتظار حل مسئله نداشته باشیم بلکه باید برنامه ریزی شود تا دانشجویان توانمند شوند.

عباس جبالبارزی افزود: باید صنعت و دانشگاه با جدیت این ارتباط را دنبال کنند زیرا هدف این است که دانشجویان به گونه ای آموزش ببینند که پس از فارغ التحصیلی مهارت، فرصت شغلی و کارآفرینی داشته باشند و بعد آموزش هایی را نیز فرا می گیرند.

وی با اشاره به اینکه مسائل صنایع باید توسط دانشگاه حل شود، شرح داد: باید از داوطلبان صنایع برای حل مشکلاتشان از طریق دانشگاه استقبال کرد و اگر این اتفاق بیفتد سایر صنایع نیز علاقمند می شوند؛ که در این رابطه باید نگاه دانشگاه از نگاه درآمدی فاصله داشته باشد.

جبالبارزی با تاکید بر اینکه باید دانشگاه واحد تحقیق و توسعه صنایع باشد، گفت: همچنین پس از پذیرفتن دانشجویان در صنایع باید برای آنها برنامه تعریف کرد و مسئولیت پذیرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 911

به "دانشگاه برای صنعت محصول خوب تولید نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه برای صنعت محصول خوب تولید نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید