خلیلیان: باید به شدت مراقب جامعه ورزش باشیم

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: تا به امروز اغلب رشته ها بازگشایی شده اند و رشته های تیمی هم با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز به کار نموده اند.

خلیلیان: باید به شدت مراقب جامعه ورزش باشیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهرزاد خلیلیان در حاشیه بازدید صالحی امیری از فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آغاز به کار رشته های مختلف پس از اعلام پروتکل های ورزشی گفت: از صالحی امیری و کادر او در کمیته ملی المپیک متشکرم که مثل همواره یار و یاور فدراسیون ها، به خصوص فدراسیون پزشکی ورزشی بودند. در ورزش هایی که تماس دارند، مثل رشته های جودو، ، تکواندو، کاراته، بوکس و بخشی از ووشو و رشته های رزمی هنوز خطر به قوت خود باقی است.

وی اضافه نمود: البته این هفته همکاران ما در وزارت ورزش منتظر تشکیل یک کارگروه جدید برای این کار هستند که آقای علی نژاد (معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش) خودش پیگیر آن است. یک سری ورزش ها هم در ابهام قرار دارند و ما منتظر تعیین شدن شرایط جامعه هستیم. همانطور که گفته شد این مسئله آسانی نیست و ما باید به شدت مراقب جامعه ورزش باشیم، اما بسیاری از همکاران ما هم مشاغل خود را از دست داده اند و با چالش های مالی و روحی و روانی روبرو شده اند، اما ما همه را به صبر دعوت می کنیم. البته ورزش های دیگری هم به مرور در حال بازگشایی است و پروتکل های آن اعلام شده است.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص اعلام پروتکل های بهداشتی برای رشته شنا و استخرها توضیح داد: در خصوص شنا هنوز چیزی ابلاغ نشده است، اما قول آن را داده اند. در این رشته ها رعایت پروتکل های بهداشتی خیلی سخت است، چون استخرها محیط های سختی هستند، اما قول هایی در این باره هم گرفته شده است. الان اغلب رشته ها بازگشایی شده اند و رشته های تیمی هم با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز به کار نموده اند.

خلیلیان در خصوص اعلام پروتکل های بهداشتی برای رشته فوتسال نیز شرح داد: بازی های سالنی پروتکل های خاصی دارند و اول این پروتکل ها به وزارت بهداشت و درمان می رود. ما و وزارت ورزش همه یک مجموعه هستیم، اما وزارت بهداشت ما را به عنوان نماینده وزارت ورزش قبول نموده است. همکاران ما هم با دوستان فدراسیون فوتبال پروتکل هایی نوشته اند ولی تا الان برای فوتسال اختصاصی چیزی به دست ما نرسیده است اما قرار بود این هفته دوباره پیگیری کنیم.

وی در خصوص اینکه گفته می گردد بعضی از ورزشکاران تکواندو قصد آغاز تمرینات گروهی را دارند، اعلام کرد: گزارش هایی که من با آقای پولادگر دنبال نموده ام، مسئله پومسه و حرکات نمایشی بود. در بخش تمرینات انفرادی ما مجوز را دریافت نموده ایم ولی در بخش مبارزه هنوز مجوزی صادر نشده است. بازهم من تأکید می کنم، چون بحث المپیک هم در میان است، همانطور که گفته شد قهرمانان ما اسطوره های کشور هستند و ما نمی توانیم به راحتی اجازه دهیم در خطر قرار بگیرند. هر چند همانطور که رئیس جمهور گفته اند ما باید با کرونا زندگی کنیم و همزیستی کنیم، ولی هنوز چیزی رسما از وزارت بهداشت به دست ما نرسیده است و اگر کسی تمرین نموده، به صورت انفرادی و با حفظ موارد بهداشتی بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1302

به "خلیلیان: باید به شدت مراقب جامعه ورزش باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیلیان: باید به شدت مراقب جامعه ورزش باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید