بازسازی مراکز و خانه های بهداشت در ساری

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران، عقیل برزگر ظهر پنجشنبه در مجمع سلامت شهرستان ساری اظهار کرد: مرکز بهداشت شهرستان ساری دارای 21 مرکز جامع خدمات سلامت شهری، 28 مرکز جامع سلامت روستایی و 165 خانه بهداشت است که 963 نفر در این مراکز بهداشتی، درمانی و اداری فعالیت می نمایند.

بازسازی مراکز و خانه های بهداشت در ساری

وی طرح تحول سلامت را یکی از بزرگترین طرح ها در دولت تدبیر و امید دانست و مطرح نمود: در طرح تحول سلامت 13 مرکز جامع خدمات سلامت روستایی با اعتباری بالغ بر 117 میلیارد ریال و 32 خانه بهداشت با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال احداث و تجهیز شد.

دکتر برزگر از بازسازی مراکز و خانه های بهداشت با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال خبرداد و اضافه نمود: در دولت های گذشته چنین دستاوردهایی در حوزه بهداشتی ودرمانی اتفاق نیفتاد بود.

رئیس مرکز بهداشت ساری با بیان اینکه سیستم بهداشتی و درمانی نمی تواند متولی 100 درصد حوزه بهداشت و درمان باشد، گفت: وزارت بهداشت می تواند 25 درصد سلامت مردم را تامین کند و مابقی برعهده سایر دستگاه ها است.

وی اضافه نمود: برای مشارکت همه دستگاه ها چاره ای جز اجتماعی شدن سلامت وجود ندارد که ارکان آن چهار مولفه مشارکت مردمی، همکاری بین بخشی، ارتقای سواد سلامت و توسعه عدالت می باشد.

دکتر برزگر با بیان اینکه خیرین 400 میلیارد ریال در حوزه بهداشتی هزینه کردند، ادامه داد: 40 سمن در حوزه های مختلف سلامت همچون آموزش، پیشگیری ، درمان، مشارکت در تامین هزینه های درمان و... فعالیت می نمایند.

رئیس مرکز بهداشت ساری به نقش آموزش و پرورش در ارتقای سلامت اشاره نمود و گفت: برای فرهنگسازی سلامت و گسترش آن در جامعه باید با آموزش و پرورش همراه باشیم که آموزش و پرورش ساری همه کوشش خود را برای ارتقای سلامت می نمایند که جای تقدیر دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 165

به "بازسازی مراکز و خانه های بهداشت در ساری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی مراکز و خانه های بهداشت در ساری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید