اهتمام مدیران دستگاه های دولتی برای بهره برداری از طرح تصفیه خانه آب شهر قم

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران/قم استاندار قم بر ضرورت اهتمام مدیران دستگاه های دولتی برای بهره برداری از طرح تصفیه خانه آب شهر قم تاکید نمود و گفت:استاندار قم گفت: همه دستگاه های اجرایی درحوزه های تخصصی به سهم خودشان نسبت به فرهنگ سازی در اصلاح الگوی مصرف آب در بخش های خانگی، کشاورزی و صنعتی برنامه داشته باشند.

اهتمام مدیران دستگاه های دولتی برای بهره برداری از طرح تصفیه خانه آب شهر قم

دکتر بهرام سرمست استاندار قم در بیست و دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قم درسالن کرامت استانداری طی سخنانی مشکل کاهش منابع آب زیرزمینی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: از هر جهت احتیاجمند صرفه جویی در مصرف منابع آبی هستیم.

استاندار قم اعلام کرد: در حوزه آبریز فلات مرکزی با توجه به اینکه 70 درصد وسعت کشور و از نظر منابع آبی بسیار فقیر هستیم.

وی گفت: با توجه به کسری منابع آب، حتماً باید تمام دستگاه های فرهنگی در حوزه های تخصصی به سهم خودشان نسبت به فرهنگ سازی در اصلاح الگوی مصرف آب، چه در بخش خانگی و چه در بخش کشاورزی و صنعتی حتماً یک برنامه ارائه دهند.

استاندار قم ادامه داد: سند سازگاری با کم آبی که ابلاغ شده است حاصل بحث های کارشناسی بوده که در سطح وزارت نیرو با دستگاه های ذیربط به تصویب رسیده است؛ اما اجرای این سند باتوجه به شرایط موجود به صورت یکباره امکان پذیر نیست.

سرمست تاکید نمود: کمیته های تخصصی شورای حفاظت منابع آب با موضوع آب منطقه ای و کارگروه های تخصصی که شهرداری آب و فاضلاب جهاد کشاورزی منابع طبیعی محیط زیست و بخش صنعت برگزار می نمایند نحوه پیاده سازی این سند را مورد بحث و گفتگو قرار دهند، تا برنامه اجرایی و خطی مشی واقع بینانه مناسب با شرایط استان آماده شود.

وی گفت: دربخش مدیریت استفاده بهینه از پساب، به صورت دقیق برنامه ریزی نشده است؛ از اینرو احتیاج است که شهرداری قم در این زمینه برنامه عملیاتی ارائه دهد تا از پساب های فراوری شده استفاده بهینه شود.

وی در ادامه به ضرورت تکمیل و بهره برداری از تصفیه خانه آب شهر قم تاکید نمود و اضافه نمود: این پروژه باید طبق برنامه زمان بندی شده به بهره برداری برسد. چون از اهمیت بالایی برخوردار است و باید تا سرانجام دولت تکمیل شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1982

به "اهتمام مدیران دستگاه های دولتی برای بهره برداری از طرح تصفیه خانه آب شهر قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهتمام مدیران دستگاه های دولتی برای بهره برداری از طرح تصفیه خانه آب شهر قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید