اظهارنظر در مورد نقدینگی عامل افزایش قیمت طلا

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است صحبت هایی که درباره نقدینگی گردیده در افزایش قیمت های طلا در روز جاری تاثیر داشته است.

اظهارنظر در مورد نقدینگی عامل افزایش قیمت طلا

ابراهیم محمدولی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره علت افزایش قیمت سکه و طلا در روز جاری اظهار کرد: از دیدگاه من بحث ها و صحبت های ریاست بانک مرکزی و اظهارنظراتی که در مورد نقدینگی در جامعه صورت گرفت، یکی از دلایل افزایش قیمت سکه و طلا در روز جاری است.

وی در پاسخ به اینکه روند قیمت ها را تا انتها ماه چطور ارزیابی می کنید؟ گفت: اگر همین دیدگاه ها ادامه پیدا کند، اثر مثبتی بروز نخواهد کرد، مگر اینکه دیدگاه دوستان تغییر کند. برخی از نمایندگان مجلس و بانک مرکزی باید دیدگاهشان تغییر کند. دوستان و مسئولانی که در مورد مسائل اقتصادی صحبت می نمایند، باید دقت نمایند که لطافت لازم را در صحبت هایشان داشته باشند تا بازار ملتهب نشود. با اَخم و تَخم و بگیر و ببند، نمی توان اقتصاد را درست کرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به اینکه آیا در حال حاضر خرید در بازار صورت می گیرد؟ گفت: ممکن است مقدار کمی خرید سکه در بازار صورت گیرد که احتمال توقف خریدها با توجه به وضعیت موجود وجود دارد.

محمدولی به وضعیت خرید مصنوعات طلا در بازار اشاره نمود و گفت: خرید مصنوعاتی که ساخته گردیده از صفر درصد رشد نموده و مقداری خرید وجود دارد.

وی در پاسخ به اینکه سیاست حذف مالیات و حذف حق گمرک از طلا و مصنوعات چه میزان در خرید و فروش تاثیرگذار بوده؟ گفت: این موضوع تا حدودی اثرگذار بوده و کسانی توانایی واردات طلا داشتند، اقدام به این کار نموده اند؛ هر چند که مقدارش کم بوده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در مورد انواع قیمت سکه و طلا گفت: در حال حاضر سکه امامی 4 میلیون و 450 هزار تومان، سکه طرح قدیم 3 میلیون و 900 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 100 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 70 هزار تومان، سکه گرمی 550 هزار تومان، هر گرم طلای 17 عیار یک میلیون و 403 هزار و 500 تومان، هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 524 هزار و 900 هزار تومان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 234

به "اظهارنظر در مورد نقدینگی عامل افزایش قیمت طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر در مورد نقدینگی عامل افزایش قیمت طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید