9 مظنون به قاچاق انسان در بنگلادش دستگیر شدند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، 9 فرد مشکوک به قاچاق انسان در بنگلادش پس از غرق شدن یک قایق حاملِ پناهندگان روهینگیا، دستگیر شدند.

9 مظنون به قاچاق انسان در بنگلادش دستگیر شدند

به گزارش، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس بنگلادش خاطرنشان کرد 9 فرد مشکوک به قاچاق انسان پس از غرق شدن یک قایق حاملِ پناهجویان روهینگیایی در روز سه شنبه که دست کم 15 کشته برجای گذاشت، بازداشت شدند.

در پی غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان روهینگیایی در آب های ساحلی بنگلادش دست کم 14 نفر کشته شدند و حدود هفتاد نفر از طریق نیرو های امدادی نجات یافتند.

مقامات محلی در بنگلادش با اعلام این خبر تصریح کردند که پناهجویان حادثه دیده قرار بود با قایق از بنگلادش راهی مالزی شوند.

در حالی که عملیات امداد و نجات همچنان در آب های مشرف به جزیره سنت مارتین واقع در خلیج بنگال ادامه دارد فرمانده گارد ساحلی بنگلادش اعلام نموده که هفتاد نفر در جریان این عملیات زنده از آب بیرون آورده شده و دست کم چهارده نفر نیز جان خود از دست داده اند.

شمار زیادی از شهروندان روهینگیاییِ میانمار که به دلیل خشونت توسط مقامات محلی از این کشور گریخته و به بنگلادش پناه آورده اند برای گریز از فقر و فلاکت و شرایط دشواری که در اردوگاه های بنگلادش با آن دست و پنجه نرم می نمایند راهی کشور مالزی می شوند تا در آنجا زندگی بهتری را جستجو نمایند.

سخنگوی گارد ساحلی بنگلادش نیز گفته که دو قایق بزرگ حامل پناهجویان مسلمان روهینگیا دوشنبه شب سواحل منطقه بازار کاکس را به مقصد مالزی ترک کردند. به گفته مقامات محلی سفر پناهجویان روهینگیایی به سوی مالزی عموما از سوی قاچاقچیان انسان تدارک و برنامه ریزی می گردد.

نیرو های امنیتی بنگلادش از سال گذشته میلادی تا به امروز بیش از 500 روهینگیایی را هنگام عزیمت غیرقانونی به سوی مالزی در روستاهای ساحلی و یا بر روی قایق هایی که پناهجویان را حمل می کرد، متوقف و دستگیر نموده اند. همچنین گفته می گردد که هفت قاچاقچی انسان سال گذشته میلادی در جریان درگیری با نیرو های پلیس محلی کشته شدند.

شمار افراد روهینگیا که سال 2015 از بنگلادش و میانمار گریخته و کوشش نموده اند خود را به کشور های تایلند، مالزی یا اندونزی برسانند حدود 25 هزار نفر گزارش شده است. گفته می گردد که صد ها تن نیز در این میان بر اثر حوادث مختلف در جریان سفر جان باخته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1085

به "9 مظنون به قاچاق انسان در بنگلادش دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مظنون به قاچاق انسان در بنگلادش دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید