80 درصد مبتلایان به کروناویروس بالای 60 سال هستند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، کمیسیون ملی سلامت چین در گزارشی گفت: 80 درصد از مبتلایان به کروناویروس را افراد بالای 60 سال تشکیل می دهند.

80 درصد مبتلایان به کروناویروس بالای 60 سال هستند

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام کمیسیون ملی سلامت چین میزان مرگ و میر ناشی از شیوع کروناویروس در سراسر این کشور حدود 2.1 درصد بوده است. همچنین در استان هوبئی که کانون شیوع این ویروس است، میزان مرگ و میر 3.1 درصد بوده است. حدود 97 درصد تمامی موارد مرگ و میرها نیز در این استان بوده است.

کمیسیون ملی سلامت چین در گزارش خود تاکید نموده است: 80 درصد از قربانیان کروناویروس در این کشور بالای 60 سال داشتند و 75 درصد از این افراد نیز دست کم به یکی از بیماری های زمینه ای مبتلا بوده اند. همچنین دو سوم از فوتی های تایید شده، مرد بوده اند.

جیا یاهوئی معاون مدیر کمیسیون ملی سلامت این کشور نیز گفت: تعداد بالاتر موارد فوتی در استان هوبئی به دلیل وجود موارد وخیم تر و کمبود اولیه تخت های بیمارستانی برای درمان بیماران بوده است.

به گزارش شبکه خبریCNN، به گفته یاهوئی به رغم اینکه جوان ترین بیمار آلوده به کروناویروس نوزادی یک ماهه بوده اما اکثریت مواردِ ابتلا در بیماران مسن دیده شده است. میانگین مدت زمان برای بهبود کامل بیماری 9 روز است هرچند در استان هوبئی دوره درمان 20 روز طول می کشد چرا که شرایط جسمی بیماران در این استان وخیم تر گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1072

به "80 درصد مبتلایان به کروناویروس بالای 60 سال هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد مبتلایان به کروناویروس بالای 60 سال هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید