5 چیزی که هرگز نباید در خانه خود نگه دارید!

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، هنگام خرید و چیدن وسایل در خانه، صرف اهمیت دادن به نظر شخصی و نادیده گرفتن قواعد چیدمان خانه، ممکن است نتیجه چندان خوشایند نباشد.

5 چیزی که هرگز نباید در خانه خود نگه دارید!

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا می خواهیم شما را با بعضی نبایدهای چیدمان در دکوراسیون داخلی منزل آشنا کنیم تا ناخواسته مرتکب این اشتباهات نشده و دکوراسیون خانه شما دچار مشکل نگردد.

پارچه های تیره و سنگین

زمانی استفاده از تزیینات و پارچه های سنگین و تیره برای گرمابخشی مصنوعی به فضا بسیار محبوب بود. امروزه این نوع دکوراسیون فضای اتاق ها را خسته نماینده و به نوعی تیره می نماید. به همین علت، بهتر است پرده های پشمی ضخیم و پتوهای سنگین خود را با پارچه های شاداب و رنگ های گرمی که می تواند به نشاط بخشی فضای شما یاری کند، تعویض کنید.

وسایل چوبی یک دست

اگر بیشتر مبلمان خانه شما از جنس چوب های یک دست و همرنگ هستند، بهتر است بعضی از آن ها را تغییر دهید. چوبی بودن بیشتر مبلمان و وسایل خانه می تواند کمی یکنواخت و خسته نماینده به نظر برسد.

برای جذابیت بیشتر می توان از ترکیب چوب هایی با رنگ های متفاوت استفاده کرد و حتی یک یا دو قدم جلوتر رفت و چوب های رنگ شده و وسایل غیرچوبی را نیز در کنار آن ها به کار گرفت.

فرش های کوچک تر از میزان استاندارد

یکی از نبایدهای چیدمان در دکوراسیون داخلی منزل استفاده از فرش های کوچک است. فرش هایی که برای فضای شما بسیار کوچک هستند، می توانند ظاهر ناخوشایندی به فضای اتاق شما بدهند. مهم نیست که فرش شما چقدر زیبا است، اگر برای اتاق کوچک باشد، باید آن را تعویض کنید.

استفاده از فرش خارج از مقیاس استاندارد در یک اتاق، صرف نظر از زیبایی فرش یا مبلمان باعث می گردد دکوراسیون مقرون به صرفه به نظر برسد. انداختن یک فرش زیر میز غذاخوری ایده ای عالی به نظر می رسد، مگر اینکه آنقدر کوچک باشد که صندلی های غذاخوری روی فرش قرار نگیرند یا فقط وقتی صندلی ها را به داخل فشار می دهید، میزان آن مناسب باشد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب سه سوته به خانه خود نظم دهید +ویدیو سر بزنید.

گیاهان مصنوعی یا طبیعی پژمرده

گیاهان مصنوعی و گیاهان واقعی که به درستی از آن ها مراقبت نشده است، در یک دکوراسیون متناسب جایی ندارند. اضافه کردن رنگ زیبای سبز با نگهداری از گلدان های طبیعی در طراحی خانه شما قطعا می تواند حس طبیعت و فضای باز را در فضا القا کند، اما گلدان گیاه مصنوعی می تواند به یک آهنربای گرد و غبار تبدیل گردد و بسته به کیفیت، ظاهر کلی خانه شما را نیز مقرون به صرفه نشان دهد. گیاهان طبیعی پژمرده می توانند بدتر هم باشند، زیرا نشان دهنده عدم مراقبت از فضای خانه هستند و گاهی اوقات نیز ممکن است بوی نامطبوع ایجاد نمایند.

مبلمان ست و یک دست

یکی از نبایدهای چیدمان در دکوراسیون داخلی منزل استفاده از مبلمان ست و یکدست است. ست های مبلمان یک دست می توانند قدیمی به نظر برسند و فضای اتاق شما را مانند یک نمایشگاه مبلمان نشان دهند. اگر مبل و صندلی یک دست دارید، شاید بهتر باشد بعضی از آن ها را عوض کنید.

در بسیاری از موارد، این ست های یک دست می توانند از مد افتاده باشند یا آن قدر متحدالشکل باشند که فضای اتاق شما مانند یک نمایشگاه مبلمان به نظر برسد. پس بهتر است صندلی های ست و یک دست را با دو صندلی راحتی جایگزین کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با شانه تخم مرغ مبل بسازید! +ویدیو را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 13 دی 1401 بروزرسانی: 13 دی 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2446

به "5 چیزی که هرگز نباید در خانه خود نگه دارید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 چیزی که هرگز نباید در خانه خود نگه دارید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید