تور ارزان آلمان: 4 دانشگاه برتر آلمان و انگلستان را بشناسید

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، کشورهای آلمان و انگلستان، از جمله برترین و با سابقه ترین کشورها در زمینه تدریس و آموزش دانشجویان منطقه ها مختلف دنیا هستند.

تور ارزان آلمان: 4 دانشگاه برتر آلمان و انگلستان را بشناسید

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

کشورهای اروپایی از جمله بهترین کشورها در جهان به حساب می آیند که در زمینه آموزش های دانشگاهی، دارای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معتبری در سطح جهان هستند و این دانشگاه ها همه ساله پذیرای خیل عظیمی از دانشجویان از سراسر کشور هستند که برای تحصیل، یا ادامه تحصیل خود، دانشگاه های برتر کشورهای اروپایی را انتخاب می نمایند. در این میان کشورهای آلمان و انگلستان، از جمله بهترین و با سابقه ترین کشورها در زمینه تدریس و آموزش دانشجویان منطقه ها مختلف جهان هستند و دانشگاه های این کشورهای اروپایی، از جمله بهترین دانشگاه ها در سراسر جهان به شمار می فرایند.

در این مقاله و به نقل از برتر آموز ابتدا درباره چهار دانشگاه برتر آلمان صحبت خواهیم کرد و درباره آن ها توضیحاتی ارائه خواهیم داد. در ادامه نیز درباره چهار دانشگاه برتر انگلستان صحبت می کنیم. گفتنی است دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان را دارندآموزش زبان آلمانیدر دانشگاه های آلمان و بعلاوهآموزش زبان انگلیسیدر دانشگاه های انگلستان برای این دانشجویان صورت می پذیرد و این افراد از این بابت می توانند با خیالی راحت به این کشورها برای تحصیل سفر نمایند و فقط در صورت احتیاج می توانند با آشنایی کلی با این زبان ها احتیاج خود را رفع نمایند و سپس با حضور در دانشگاه های این کشور به صورت حرفه ای به این زبان ها مسلط شوند، پس با ما همراه باشید تا با این دانشگاه ها در آلمان و انگلیس آشنا شوید.

چهار دانشگاه برتر آلمان کدامند؟

همانطوری که در ابتدای این مقاله عرض کردیم، کشورهای آلمان و انگلستان، از جمله بهترین کشورهای اروپایی هستند که با دارا بودن دانشگاه های معتبر در سطح جهان، همه ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی دانشجو از منطقه ها مختلف جهان هستند. دانشگاه های برتر آلمان که از امکانات بسیار خوبی برای آموزش و تحصیل برخوردارند، شامل دانشگاه های زیر هستند:

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

یکی از بهترین دانشگاه های آلمان که در زمره چهار دانشگاه برتر آلمان نیز قرار گرفته است، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ است. این دانشگاه که در شهر مونیخ آلمان واقع شده است، از جمله بهترین و پرجمعیت ترین دانشگاه ها در کشور آلمان به شمار میرود که هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان خارجی، برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می نمایند. بر اساس آماری که از دانشجوهای خارجی این دانشگاه گرفته شده است، در حدود 13 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. شاید برایتان جالب باشد که این دانشگاه بیش از 500 سال از تاسیس آن می گذرد و یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین دانشگاه ها در کشور آلمان به شمار میرود. سال تاسیس این دانشگاه 1472 میلادی است.

دانشگاه هایدلبرگ

یکی دیگر از چهار دانشگاه برتر آلمان که قدیمی ترین دانشگاه کشور آلمان نیز به شمار میرود، دانشگاه هایدلبرگ است. این دانشگاه در سال 1386 میلادی تاسیس شده است و بیش از 600 سال سابقه دارد. این دانشگاه از جمله بهترین دانشگاه های آلمان به شمار میرود که در حدود 160 برنامه تحصیلی در انواع مقاطع تحصیلی، از جمله مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر ارائه می نماید و هرساله پذیرای دانشجویان از منطقه ها مختلف جهان است.

دانشگاه هومبوت برلین

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های آلمان که به عنوان یکی از چهار دانشگاه برتر آلمان نیز شناخته می شود، دانشگاه هومبوت برلین است. این دانشگاه که از جمله بهترین دانشگاه ها در این کشور به شمار میرود، به نوعی بنیانگذار روش های آموزشی تازه و منحصربه فرد است که توجه بسیاری از دانشجویان جهان را به خود جلب نموده است. در این دانشگاه پروژه های تحقیقاتی بسیاری به انجام می رسد و تحقیقات بسیاری در زمینه های مختلف در این دانشگاه به انجام می رسد.

دانشگاه چاریته برلین

یکی دیگر از چهار دانشگاه برتر آلمان، دانشگاه چاریته برلین است که جزء دانشگاه های علوم پزشکی در این کشور است و از جمله بهترین دانشگاه های علوم پزشکی در این کشور و به طور کلی در کل اروپا است. سال تاسیس این دانشگاه 1710 است که در آن موقع به عنوان یک مرکز تحقیقاتی و برای پیدا کردن راه چاره های درمان طاعون به شمار می رفت و در سال 2003 میلادی به عنوان دانشگاه بیمارستانی دوباره تاسیس شد.

چهار دانشگاه برتر انگلستان کدامند؟

کشور انگلیس نیز به عنوان یکی از بهترین و با سابقه ترین کشورها در اروپا و جهان به شمار می رود که دانشگاه های بسیار خوبی در این کشور وجود دارند که میزبان تعداد بسیار زیادی از دانشجویان از سراسر جهان هستند. از جمله دانشگاه های برتر انگلیس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دانشگاه کمبریج انگلستان

دانشگاه کمبریج انگلستان که می توان آن را یکی از معروف ترین و قدیمی ترین دانشگاه ها در این کشور به شمار آورد، از جمله بهترین دانشگاه های این کشور است که در قرون وسطی ساخته شده است. سال ساخت و تاسیس این دانشگاه به سال 1209 میلادی برمی شود. معماری منحصربه فرد و زیبایی که در ساخت این دانشگاه به کار گرفته شده است، باعث شده است تا به عنوان یک مکان توریستی نیز از این دانشگاه استفاده شود و بعلاوه سطح و کیفیت آموزش در این دانشگاه بی نظیر است.

دانشگاه آکسفورد

شاید همه شما نام این دانشگاه را حداقل یک بار شنیده باشید. این دانشگاه از جمله بهترین دانشگاه های جهان به شمار می رود که به زبان انگلیسی، اقدام به آموزش دانشجویان از سراسر منطقه ها جهان می نماید. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه کشور انگلستان به شمار میرود که در سال 1096 میلادی تاسیس شده است و امروزه جزء چهار دانشگاه برتر انگلستان شناخته می شود و بعلاوه رتبه چهارم را در بین دانشگاه های جهان دارد.

دانشگاه دورهام

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کشور انگلستان، دانشگاه دورهام است که در سال 1832 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه که در یک قلعه قدیمی واقع شده است، در حدود 100 دانشجو دارد که محل تحصیل و سکونت آن ها در داخل همین قلعه است.

دانشگاه رویال هالووی لندن

از جمله دیگر دانشگاه های برتر کشور انگلستان، دانشگاه رویال هالووی لندن است که از جمله بهترین دانشگاه ها در این کشور به شمار میرود و در سال 1879 میلادی در شهر لندن تاسیس شده است.

منبع: کجارو / bartaramouz.ir
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2312

به "تور ارزان آلمان: 4 دانشگاه برتر آلمان و انگلستان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان آلمان: 4 دانشگاه برتر آلمان و انگلستان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید