تبادل نظر های فرانسه، روسیه و آمریکا پیرامون آتش بس در قره باغ

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، وزیر خارجه فرانسه از انجام مصاحبه های سه جانبه با هدف قانع کردن طرف های درگیر در مناقشه قره باغ برای آتش بس اطلاع داد.

تبادل نظر های فرانسه، روسیه و آمریکا پیرامون آتش بس در قره باغ

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از فرانس 24، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه روز چهارشنبه خطاب به کمیته روابط خارجی مجلس این کشور گفت که فرانسه به همراه روسیه و ایالات متحده گفتگوهایی را با هدف شروع مذاکرات بدون پیش شرط برای حل مناقشه قره باغ برگزار خواهند کرد.

طبق اظهارات لودریان، این گفتگوها قرار است روز پنج شنبه در ژنو سوئیس و روز دوشنبه در مسکو، پایتخت برگزار گردد و هدف آن، متقاعد ساختن طرفهای درگیر [آذربایجان و ارمنستان] در مناقشه قره باغ به موافقت با انجام مذاکره برای برقراری یک آتش بس است.

وزیر خارجه فرانسه همچنین ترکیه را به دخالت نظامی در حمایت از جمهوری آذربایجان متهم کرد و به کمیته روابط خارجی مجلس فرانسه گفت که جنبه جدید این مناقشه دخالت نظامی ترکیه است که به خطر بین المللی شدن این مناقشه دامن می زند.

لازم به ذکر است که ارمنستان و آذربایجان- که هر دو از جمهوریهای سابق اتحاد جماهیر شوروی هستند- ظرف دهه های گذشته بر سر منطقه قره باغ با یکدیگر در تعارض بسر می برند. با ادامه یافتن این تعارضها، روز 27 سپتامبر 2020 درگیریهای سنگین نظامی میان دو کشور بار دیگر شروع شد.

از سوی دیگر، این مناقشه باعث ورود و مداخله بازیگران منطقه ای شده است؛ به طوری که ترکیه از آذربایجان حمایت می نماید و ارمنستان نیز امیدوار است متحدش، روسیه، در حمایت از ایروان وارد معرکه گردد.

افزون بر این، ترکیه نیز به اعزام نیروها از سوریه برای حمایت آذربایجان در این مناقشه متهم شده است.در همین ارتباط، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با متهم کردن آنکارا به عبور از خط قرمز مدعی شد که آنکارا گروههای جهادگرای سوری را به منطقه مورد مناقشه اعزام نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1441

به "تبادل نظر های فرانسه، روسیه و آمریکا پیرامون آتش بس در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل نظر های فرانسه، روسیه و آمریکا پیرامون آتش بس در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید