کاهش 12 تا 15 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور در هفته آینده

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش 12 تا 15 درجه ای دما در نیمه شمالی ایران از روز یکشنبه اطلاع داد.

کاهش 12 تا 15 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور در هفته آینده

ایسنا نوشت: احد وظیفه با بیان اینکه امروز آدینه 24 اسفند ماه غالب مناطق کشور به جز بخش هایی از شرق و جنوب شرق کشور تحت تأثیر سامانه بارشی قرار می گیرد، گفت: از بعدازظهر از فعالیت این سامانه از سمت غرب کاسته می گردد.

وی با بیان اینکه شنبه سامانه بارشی در شمال شرق فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می گردد، اظهار کرد: همچنین اواسط روز شنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد. روز یکشنبه سامانه بارشی تمام کشور را فرا خواهد گرفت و در جنوب غرب و جنوب کشور از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش در نقاط مرتفع و سردسیر به شکل برف خواهد بود، توضیح داد: آدینه نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس مواج است.

به گفته وظیفه طی روزهای آینده نوسانات محسوسی در نیمه شمالی رخ خواهد داد، به طوریکه آدینه کاهش دمای 5 تا 8 درجه ای، یکشنبه افزایش دمای 6 تا 10 درجه ای و بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه کاهش 12 تا 15 درجه ای برای نوار شمال کشور پیش بینی می گردد.

وی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: هوای تهران امروز ابری تا نیمه ابری همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و با بیشینه دمای 14 و کمینه دمای 10 درجه سانتیگراد خواهد بود. هوای تهران برای فردا نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 435

به "کاهش 12 تا 15 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور در هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 12 تا 15 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور در هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید