کاهش تعهدات برجامی ابتدا از سوی کشورهای اروپایی انجام شد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در حساب کاربری خود در توئیتر درباره اجرایی شدن مکانیسم حل اختلافات در برجام از سوی سه کشور اروپایی توضیحاتی را ارائه داد.

کاهش تعهدات برجامی ابتدا از سوی کشورهای اروپایی انجام شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا تابستان 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

در این ارتباط نماینده روسیه گفت: کشورهای اروپایی درباره اجرایی کردن مکانیسم حل اختلافات در برجام تصریح کردند که این اقدام به دلیل کاهش تعهدات ایران در برجام بوده است، (اما) آن ها فراموش نموده اند که این ابتدا (خود) سه کشور اروپایی بودند که تعهدات مالی شان در برجام را با فشار آمریکا کاهش دادند.

نماینده روسیه همچنین در انتها این اظهارنظر توئیتری خود تاکید نموده که حال زمان آن است که هر دو طرف درباره گام های متقابل کاهش نگرانی ها چاره اندیشی نمایند.

گام های ایران برای کاهش تعهدات هسته ای برجام در واکنش به خروج یکطرفه و نقض عهد آمریکا در برجام و همچنین عدم پای بندی کشورهای اروپایی عضو این توافق اجرا شده است.

چند هفته پیش از این، دولت جمهوری اسلامی طی بیانیه ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را گفت و گفت: ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) روبرو نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 971

به "کاهش تعهدات برجامی ابتدا از سوی کشورهای اروپایی انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تعهدات برجامی ابتدا از سوی کشورهای اروپایی انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید