وقتی پزشکان در سراسر دنیا برای فرار مالیاتی زندانی می شوند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، در کشورهای مختلف، برای همه افراد فارغ از شغل و تخصص آنها، اگر مالیات پرداخت نکرده یا فرار مالیاتی داشته باشند، مجازات های سختی در نظر گرفته می گردد.

وقتی پزشکان در سراسر دنیا برای فرار مالیاتی زندانی می شوند

از وبلاگ هوانورد دیدن فرمایید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، اقتصادیات یکی از اصلی ترین منابع درآمدی برای دولت ها در کشورهایی است که کوشش می نمایند اقتصادهای خود را از وابستگی به صادرات کالاهای خاصی مانند حامل های انرژی به دور نگهدارند .

در واقع اقتصادیات اصلی ترین مبنای تأمین بودجه در اکثر کشورهای غربی از جمله آمریکا و اروپاست و دولت ها به موضوع عدم پرداخت اقتصادیات از سوی اشخاص حقیق و حقوقی به عنوان یک جرم کیفری و نه حقوقی نگاه می نمایند و مرتکبین این جرم به پرداخت جریمه های سنگین و سال های زندان محکوم می شوند و مهم نیست که فرد مذکور پزشک باشد یا کارگر، راننده باشد یا کارمند دولت در دوردست ترین شهرها و روستاها .

در ادامه به رویکرد دولت های مختلف نظیر آمریکا، انگلیس، ایرلند و سنگاپور در قبال فرار اقتصادیاتی و یا عدم پرداخت اقتصادیات از سوی پزشکان می پردازیم .

حبس دکتر 66 ساله درسی برای همه

به گزارش شارلوت آبزرور ، یک دکتر 66 ساله آمریکایی در اکتبر امسال به دلیل فرار اقتصادیاتی در ایالات کارولینای شاقتصادی به گذراندن یک سال و یک ماه زندان محکوم شد. این حکم از سوی دادگاه فدرال علیه دکتر دیوید راسل صادر شد و این دکتر که مالک یک کلینیک ترک اعتیاد در منطقه شارلوت و هیکوری است را به دلیل فرار اقتصادیاتی به زندان محکوم نموده است .

راسل پس از صدور این محکومیت گفت: باشد که این اتفاق درسی باشد برای همه کسانی که نمی خواهند از قانون پیروی نمایند.

این دکتر محکوم به حبس تاکید نمود : من فکر می کنم تصمیم دادگاه بسیار عادلانه بود و من این حکم را قبول دارم.

راسل می گوید دلیل تخلفات اقتصادی وی توصیه های اشتباه از سوی گروه های مشاوره دهنده در امور اقتصادیاتی است .

بنا به اسناد مربوط به دادگاه منطقه ای شارلوت این دکتر متهم در نوامبر 2018 به جرم خود در فرار اقتصادیاتی اعتراف نموده بود .

وزارت دادگستری آمریکا می گوید : راسل 66 ساله کوشش نموده تا سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا را درباره اقتصادیات 6 سال از درآمد خود گمراه کند .

16 ماه زندان برای دکتری که در ایرلند اقتصادیات پرداخت نکرد

به گزارش آیریش تایمز ، دکتر بسام ناصر در اواسط سال 2018 در دادگاه تجدید نظر جنایی دوبلین در ایرلند به دلیل تخلف در پرداخت اقتصادیات بر درآمد سال های 2006 و 2007 خود به گذراندن 16 ماه زندان محکوم شد .

دادگاه می گوید: در طول سال های 2006 و 2007 دکتر ناصر هزینه ویزیت و درمان 1686 بیمار را به یک حساب مخفی خود منتقل نموده است. در حالی که اقتصادیات این دکتر ایرلندی 100 هزار یورو بوده است اما حالا باید وی 200 هزار یوروی دیگر نیز به عنوان هزینه های دادرسی و جریمه به دادگاه پرداخت نموده و به زندان برود.

همسر ناصر در دادگاه کوشش کرد با گریه و زاری قاضی را بر آن دارد تا در حکم همسرش تخفیف دهد. اما به نظر می رسد دادگاه هیچ تغییری در حکم ناصر نداد چرا که به اعتقاد دادگاه جرم ناصر 51 ساله بسیار جدی بوده است .

قاضی می گوید: یک نظام اقتصادیاتی مناسب و فراگیر برای یک جامعه خوب بسیار لازم است .

قاضی تأکید نموده که ناصر فرد بسیار باهوشی بوده و می دانسته است چه کار می نماید .

مجوز پزشک سنگاپوری به خاطر فرار اقتصادیاتی تعلیق شد

به گزارش تودی آنلاین ، در سال 2013 شورای پزشکی سنگاپور مجوز طبابت دکتر چیانگ کوری 57 ساله را به دلیل فرار اقتصادیاتی در سال 2011 به حالت تعلیق درآورد .

این دکتر به خاطر اثبات دو مورد فرار اقتصادیاتی و عدم صداقت شاهد تعلیق چهار ماهه مجوز طبابطش از سوی شورای پزشکی سنگاپور بوده است .

این خانم پزشک در اظهار نامه اقتصادیاتی خود درآمدش که حدود 150 هزار دلار سنگاپور بوده است را کمتر از میزان واقعی گزارش نموده است .

میزان بدهی اقتصادیاتی وی 29 هزار و 529 دلار سنگاپور برآورد شده است . وی نه تنها شاهد تعلیق مجوزش است بلکه باید 117 هزار دلار سنگاپور نیز جریمه بپردازد.

علیرغم آنکه چیانگ همکاری خوبی با دادگاه داشته اما مقامات مسئول این پرونده می گوید جرم وی در فرار اقتصادیاتی بسیار سنگین بوده است.

احتمال حبس سه ساله برای پزشک معروف سنگاپوری به خاطر فرار اقتصادیاتی

به گزارش استریت تایمز، یک پزشک 60 ساله سنگاپوری دیگر که از قضا شهرت خوبی در پیوند کلیه در این کشور دارد نیز از جمله پزشکانی است که به خاطر فرار اقتصادیاتی در معرض حکم زندان نهاده شده است.

لیوای چونگ که متخصص کلیه است و در سال 2008 عمل جراحی پیوند وی شهرت زیادی را برای این دکتر به همراه آورد حالا متهم است که 1.44 میلیون دلار سنگاپور درآمد گزارش نشده داشته و اقتصادیات آن را پرداخت ننموده است .

در صورتی که حکم وی در چندین مورد در فرار اقتصادیاتی نهایی گردد ممکن است این پزشک معروف به پرداخت دو برابر میزان فرار اقتصادیاتی صورت گرفته، 5 هزار دلار سنگاپور جریمه و سه سال زندان محکوم گردد.

فرار اقتصادیاتی میلیونی پزشک آمریکایی در فلوریدا

به گزارش میامی هرالد، در سال 2015 یک پزشک آمریکایی به جرم خود در فرار اقتصادیاتی 12 میلیون دلاری اعتراف کرد .

کاریشنا تیپوراننی در دادگاه فدرال میامی آمریکا به جرم خود در فرار اقتصادیاتی بر درآمد خود برای 5 سال متوالی اعتراف کرد و در برابر سه سال زندان نهاده شد.

البته گویا این پزشک آمریکایی پیروز شد با مقامات قضایی آمریکا توافق نموده و در مجموع برای پرداخت اقتصادیات معوق، جریمه و هزینه های دادرسی 11.8 میلیون دلار به دادگاه بدهکار شد.

این پزشک 56 ساله در چند ماه پیروز شد 10.2 میلیون دلار از بدهی اقتصادیاتی خود را پرداخت کند. اما برای 1.6 میلیون دلار دیگر بدهکار ماند .

4 سال زندان برای فرار اقتصادیاتی پزشک انگلیسی

به گزارش WTVQ ، در دسامبر 2018 در دادگاه فدرال انگلیس یک پزشک 69 ساله انگلیسی به نام ورنر گرنتس به دلیل فرار اقتصادیاتی و گزارش نادرست درآمدهای خود به سه سال زندان محکوم شد.

وی برای سال های 2011 و 2015 درآمد خود را به سازمان خدمات درآمد داخلی صفر دلار گزارش نموده بود .

وی همچنین متهم است که در راستای رسیدگی به پرونده خود از سوی مقامات اقتصادیاتی اخلال ایجاد نموده است .

این پزشک به دلیل نقض حکم فرار اقتصادیاتی سال 2013 خود به یک سال زندان دیگر محکوم شد که در مجموع حبس وی را 4 ساله کرد.

سازمان خدمات داخلی انگلیس گزارش داده است که این پزشک پیر 237 هزار دلار درآمد داشته است که اقتصادیات آن را پرداخت ننموده است .

وی پیشتر در سال2014 نیز به دلیل فرار اقتصادیاتی محکوم شده بود .

اعتراف پزشک 72 ساله آمریکایی به فرار اقتصادیاتی

به گزارش کلمبیا باسین ، در فوریه امسال یک پزشک 72 آمریکایی در ایالات اورگان به جرم خود در یک مورد فرار اقتصادیاتی اعتراف کرد .

مقامات دولتی آمریکا می گویند وی حدود 187 هزار دلار فرار اقتصادیاتی داشته است .

بنا بر اسناد دادگاه، وی با ایجاد شرکت های کاغذی کوشش نموده است تا دارایی و درآمدهای خود را پنهان کند.

وی از مراکز پزشکی که در آنها کار نموده بود خواسته بود تا پول وی بابت خدمات صورت گرفته را به حساب شرکت های مذکور واریز نمایند .

این پزشک ممکن است با جریمه 250 هزار دلاری و 5 سال زندان به دلیل تخلف آگاهانه خود روبرو گردد.

تبانی پزشک آمریکا با کلیسا برای دور زدن اداره اقتصادیات

به گزارش AJC ، یک پزشک 68 ساله آمریکایی در ایالت جورجیای این کشور به اتهام فرار اقتصادیاتی در سال 2018 در دادگاه محاکمه شده است .

مایکل جان کل متهم است که حدود دو میلیون دلار درآمد خود را به وسیله همکاری با یک کلیسا و پنهان کردن دارایی خود در تحت لقای این کلیسا سعی نموده است که اداره اقتصادیات آمریکا را دور بزند.

در صورتی که کل به جرم خود اعتراف نمی کرد و با اداره اقتصادیات آمریکا برای توافق مذاکره نمی کرد ممکن بود به سه سال زندان محکوم گردد.

این پزشک همچنین کوشش نموده است که با نقل و انتقال چندین باره خانه خود این دارایی را از چشم مقامات اقتصادیاتی آمریکا دور نگه دارد .

در نهایت کل به پرداخت 121 هزار دلار جریمه و اقتصادیات محکوم شد .

کل می گوید مردم باید همیشه صداقت خود را حفظ نمایند.

منبع:فارس

انتهای پیغام ،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 941

به "وقتی پزشکان در سراسر دنیا برای فرار مالیاتی زندانی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی پزشکان در سراسر دنیا برای فرار مالیاتی زندانی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید