هفت ماسک و لوسیون گیاهی برای یک هفته شما

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، این انتخاب موجب شده تا امروزه بسیاری از کارخانه ها و تولیدنماینده های محصولات بهداشتی و آرایشی در سراسر دنیا از این موضوع استقبال نمایند و بسیاری از محصولات خود را با منشا گیاهی و طبیعی به بازار فرآورده های بهداشتی و آرایشی ارائه نمایند.

هفت ماسک و لوسیون گیاهی برای یک هفته شما

هفت ماسک و لوسیون گیاهی برای یک هفته شما

این انتخاب موجب شده تا امروزه بسیاری از کارخانه ها و فراورینماینده های محصولات بهداشتی و آرایشی در سراسر دنیا از این موضوع استقبال نمایند و بسیاری از محصولات خود را با منشا گیاهی و طبیعی به بازار فرآورده های بهداشتی و آرایشی ارائه نمایند. در این شماره قصد داریم چند گیاه و میوه را که بیشترین استفاده را در تهیه کرم ها و مواد بهداشتی ضد چروک دارند به شما معرفی کنیم و دستور خانگی آن را با شما درمیان بگذاریم. با تهیه این ماسک های گیاهی در منزل می توانید با خیال راحت از ساده ترین خوراکی هایی که در دسترس دارید برای پیشگیری از پیری زودرس و بروز چین و چروک صورت یاری بگیرید.

لوسیون خانگی ضد پیری

برای تهیه این لوسیون خانگی باید از گیاه دم اسب بهره ببرید. این گیاه را می توانید به راحتی از عطاری ها و داروخانه های گیاهی تهیه کنید. تهیه لوسیون با یاری این گیاه و استفاده روزانه از آن، برترین دارو برای پیشگیری از بروز چین و چروک در سطح پوست است. این گیاه امروزه از طریق بسیاری از کارخانه های تهیه مواد آرایشی و بهداشتی برای تهیه لوسیون ها و کرم های درمان نماینده چین و چروک استفاده می گردد. برای آغاز کافی است یک لیوان از جوشانده گیاه دم اسب را با یک استکان گلاب و 2 قاشق غذاخوری سرکه ترکیب کنید و هر شب آن را با یاری پنبه یا پد روی پوست صورت و گردن خود بکشید.

چروک درمانی با حمام گیاهی

یکی دیگر از روش های درمان چین و چروک های سطحی پوست استفاده از حمام گیاه دم اسب است. برای استفاده از این حمام می توانید 3 لیوان از جوشانده گیاه دم اسب و آب را درون آب نیم ولرم وان بریزید و به مدت 20 دقیقه در این آب دراز بکشید. استفاده از این حمام گیاهی 2 بار در هفته تاثیر زیادی در درمان چین و چروک های پوست و پیشگیری از پیری زودرس پوست دارد. برای تهیه جوشانده گیاه دم اسب کافی است 200 گرم از این گیاه را با 4 لیوان آب جوش در ظرفی بریزید و روی حرارت قراردهید تا از این 4 لیوان تنها 2 لیوان باقی بماند. سپس این جوشانده را به آب وان اضافه نموده و حمام کنید.

با عصاره رازیانه جوان شوید

عصاره رازیانه اگر چه به صورت صنعتی در عطاری ها و داروخانه های گیاهی وجود دارد اما شما در منزل هم می توانید آن را تهیه کنید. تنها کافی است گیاه خشک شده رازیانه را از عطاری ها بخرید و 3 قاشق غذاخوری از آن را با 2 لیوان آب جوش، دم کنید. پس از آن که آب به جوش آمد و یک لیوان از آب این مخلوط باقی ماند حرارت را خاموش نموده و این مخلوط را از صافی بگذرانید. سپس اجازه دهید که عصاره به دست آمده از رازیانه خنک گردد. پارچه ای نخی و سفید رنگ بردارید و آن را با عصاره خیس نموده و روی صورت خود بکشید. 20دقیقه دراز بکشید و هر گاه لازم شد عصاره رازیانه را روی پارچه اسپری کنید. عصاره رازیانه یاری می نماید پوستی جوان و با نشاط و بدون چروک داشته باشید.

لوسیون گل ختمی و درمان خشکی پوست

خشکی پوست هم از جمله عواملی است که به بروز چین و چروک در سطح پوست منجر می گردد. هر چقدر مقدار رطوبت پوست کمتر و مقدار خشکی آن بیشتر باشد، چین و چروک های ریز و عمیق تری در پوست نمایان می گردد. برای پیشگیری از بروز این چین و چروک ها برترین راه استفاده روزانه از لوسیون گل و برگ ختمی است. برای تهیه این لوسیون کافی است 30 گرم از برگ و گل ختمی خشک شده را در 2 لیوان آب بجوشانید و آن را صاف کنید. این جوشانده را پس از سرد شدن هر شب بعد از پاک کردن کرم ها و مواد آرایشی از صورت تان روی پوست تان بزنید. این لوسیون علاوه بر آبرسانی به سطح پوست مانع از بروز چین و چروک درصورت می گردد. شما می توانید این لوسیون را تا صبح روی پوست صورت و گردن خود حفظ کنید.

ماسک مرطوب نماینده گلیسیرین و خیار

تقویت سلول های پوست و آبرسانی مناسب به آن ها برای پیشگیری و درمان خشکی و چین و چروک عمیق پوست از مهم ترین توصیه هایی است که متخصصان زیبایی و پوست به مراجعه نمایندگان خود می نمایند. برای استفاده از این ماسک کافی است یک خیار میانه را بدون پوست رنده کنید و آن را با یک قاشق غذاخوری روغن گلیسیرین ترکیب نموده و به مدت 20 دقیقه هر شب روی پوست خود قرار دهید. تکرار این ماسک به مدت 10 شب، آبرسانی مناسبی برای افرادی که پوست خشک یا فوق العاده خشک دارند، است. برای تهیه این ماسک حتی می توانید از پوست خیار به تنهایی هم بهره ببرید. کافی است پوست خیار رارنده نموده و با گلیسیرین مخلوط کنید.

لوسیون گیاهی ویژه 30ساله ها

تمامی خانم هایی که به تازگی 30 سالگی را پشت سر گذاشته اند بهتر است از لوسیون گوجه فرنگی برای حفظ لطافت پوست و پیشگیری از خشکی و چین و چروک زودرس استفاده نمایند. بسیاری از درمانگران شیوه های طبیعی، درمان با گوجه فرنگی که یک سبزی طبیعی است را برترین شیوه برای جلوگیری از بروز چین و چروک در پوست صورت می دانند. برای تهیه لوسیون طبیعی احتیاج به 2 گوجه فرنگی دارید. یکی از آن ها را رنده نموده و کنار بگذارید. سپس دیگری را داخل مخلوط کن انداخته و به صورت مایع در آورید سپس آن را با یک قاشق غذاخوری آبلیموی تازه ترکیب نموده و کنار بگذارید. برای آغاز کافی است به مدت 20 دقیقه گوجه فرنگی رنده شده را روی تمامی پوست صورت و گردن خود قرار دهید و سپس آن را از صورت خود برداشته و یک دستمال نخی تمیز را درون مخلوط گوجه فرنگی و آبلیمو بیندازید و آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورت خورد قرار دهید و در محیطی آرام دراز بکشید. سپس صورت خود را با آب نیم ولرم بشویید.

ماساژ صورت با ماسک اسفناج

ماساژ صورت با ماسک اسفناج تاثیر زیادی در فرم گیری عضلات و سلامت سلول های پوستی دارد. این ماسک از آن جهت که با برگ های تازه اسفناج و شیر تازه پرچرب تهیه می گردد علاوه بر آبرسانی به سلول های پوست به افزایش نشاط و شادابی آن ها هم یاری می نماید. برای تهیه این ماسک کافی است 3 عدد برگ اسفناج را در نصف لیوان شیر جوشیده و داغ بریزید و آن را به مدت 3 تا 5 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید. این کار موجب می گردد برگ ها نرم و لطیف شوند سپس برگ ها را از طریق صافی از شیر جدا نموده و پس از سرد شدن روی صورت خود خمیر کنید. اجازه دهید این برگ ها به مدت 20 دقیقه روی صورت تان بماند. در این مدت می توانید خیلی آرام عضلات صورت تان را ماساژ دهید. پس از انتها این مدت با یاری شیری که از تهیه ماسک به جای مانده صورت تان را بشویید و اجازه دهید تا مدتی این شیر روی صورت تان باقی بماند. سپس صورت تان را با آب خنک بشویید.

هر روز هفته با یک ماسک

جایگزین کردن ماسک ها و لوسیون های گیاهی به جای انواع کرم های بهداشتی و مرطوب نماینده های شیمیایی در حفظ نشاط و سلامت پوست در دراز مدت بسیار موثر است. اگر چه امروزه کرم ها و لوسیون های طبیعی مختلفی با منشاء گیاهی و حیوانی از طریق کارخانه های داروها و لوازم آزایشی تهیه و وارد بازار دارو می گردد اما این محصولات گیاهی در مقایسه با انواع سنتی آن که بدون دخالت صنایع فراوری و تهیه می شوند، خواص کنترل شده و محدود تری دارند.

از این رو برای دریافت نتایج بهتر کافی است از ماسک ها و لوسیون های گیاهی که به شما معرفی کردیم در طول هفته هر شب پیش از خواب بهره ببرید. این ماسک ها را به مدت 02 تا 03 دقیقه روی پوست تان نگه دارید. سپس آن را با آب گرم بشویید.

منبع:Bartarinha.ir

ارسال از طریق کاربر محترم سایت :hasantaleb

منبع: راسخون
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2071

به "هفت ماسک و لوسیون گیاهی برای یک هفته شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت ماسک و لوسیون گیاهی برای یک هفته شما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید