نانوالگودهی روی شیشه و سرامیک با همکاری دو شرکت خارجی انجام می شود

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، یکی از شرکت های تولیدکننده محصولات شیشه ای و سرامیکی از فناوری لیتوگرافی نانوچاپ گروه ای وی استفاده خواهد کرد تا نانوالگودهی را روی محصولات خود انجام دهد.

نانوالگودهی روی شیشه و سرامیک با همکاری دو شرکت خارجی انجام می شود

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، گروه ای وی (EV) یکی از پیشروان حوزه تجهیزات لیتوگرافی و پیوند ویفر بوده که محصولاتی در حوزه فناوری نانو و MEMS به بازار عرضه می کند. این شرکت اخیرا اعلام کرده که همکاری مشترکی با شرکت شوت (SCHOTT) آغاز کرده است، شرکتی که در بخش ساخت شیشه، سرامیک و لوازم آزمایشگاهی فعالیت دارد. قرار است در قالب همکاری مشترک میان این دو شرکت، فناوری لیتوگرافی نانوچاپ برای استفاده در الگودهی مقیاس بالای ویفر های شیشه ای با ضریب شکست بالا ارائه شود.

در این پروژه فناوری SmartNIL شرکت ای وی با ویفر های شیشه ای با ضریب شکست بالای شرکت شوت موسوم به RealView با هم ترکیب خواهند شد. نتیجه این کار در مرکز کامپیتنس اتریش به نمایش گذاشته می شود. همچنین در نمایشگاه بین المللی اپتوالکترونیک چین نیز این محصول به نمایش درخواهد آمد.

رودیگر اسپرینگراد از شرکت شوت می گوید: الگودهی در مقیاس بالا روی شیشه های با ضریب شکست بالا اهمیت زیادی دارد و اینکه بتوانیم این کار را در حجم انبوه انجام دهیم روی کاهش قیمت تاثیرگذار است و می توانیم نیاز رو به رشد بازار را پاسخ دهیم؛ بنابراین این همکاری مشترک با گروه ای وی به ما کمک می کند تا تجهیزات و زیرساخت لازم برای این کار را به دست آوریم.

تاکنون از لیتوگرافی نانوچاپ برای زیرلایه های mm 200 استفاده شده است، اما در این پروژه از این روش برای زیرلایه های mm 300 استفاده شده است. این کار برای تجاری سازی برخی محصولات ضروری و حیاتی است. هرچند که حفظ یکنواختی فرآیند و کیفیت زیرلایه برای زیرلایه های بزرگ تر سخت است و به سختی می توان آن را کنترل کرد، اما فناوری SmartNIL شرکت ای وی که ماحصل چند سال تحقیق و توسعه است، یک ابزار لیتوگرافی نانوچاپ است که می تواند نیاز نانوالگودهی را تامین کرده و این کار را در مقیاس بالا انجام دهد. با استفاده از این فناوری می توان محصولاتی نظیر هدست یا حسگر های سه بعدی و همچنین ادوات زیست پزشکی، نانوفتوتیک و پلاسمونیک تولید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 732

به "نانوالگودهی روی شیشه و سرامیک با همکاری دو شرکت خارجی انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوالگودهی روی شیشه و سرامیک با همکاری دو شرکت خارجی انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید