ساختمان هایی شگفت انگیز که انگار متعلق به یک دنیا دیگرند!

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران: همه ما درباره عجایب هفتگانه دنیا از زمان های قدیم شنیده ایم. اما باور کنید یا نه، ساختمان های حتی باشکوه تری نیز وجود دارند که سزاوار توجه ما هستند. ما در خبرنگاران تصمیم داریم تا بفهمیم کدام یک از ساختمان های مدرن می توانند این لیست را تکمیل نمایند و نام آن ها در این لیست قرار گیرند. ما با کمی جست و جو توانسته ایم تا تعداد زیادی از آن ها را پیدا کنیم! فقط کافی است تا به این ساختمان ها نگاه کنید . آن ها تصورات ما را با طراحی باورنکردنی خود به هم ریخته اند. تمدن ما باید به این شاهکار های معماری مدرن افتخار کند.

ساختمان هایی شگفت انگیز که انگار متعلق به یک دنیا دیگرند!

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

14. ساختمان نیلوفر های آبی، چین

یکی از سازه های شگفت انگیز در چین در شهر ووجین واقع شده است و با عنوان ساختمان نیلوفر های آبی، زیباترین منظره را در میان آب به وجود آورده است. این ساختمان که به شکل 3 گل نیلوفر آبی در 3 حالت مختلف است، در یک پارک 4 هکتاری، در منطقه وجین چین واقع شده است. ارتفاع این بنا هفت متر است و حدود 5/3 هکتار مساحت دارد. این مجموعه دارای سه ساختمان است که به یکدیگر متصل هستند و هر یک شبیه یک گل نیلوفر آبی است. این ساختمان دارای یک تونل است که از زیر آب، پارک اطراف ساختمان و ساحل را به ساختمان متصل می نماید.

13. هتلی باورنکردنی در آلپ

این هتل البته هنوز یک طرح مفهومی است، اما ما نمی توانیم از طراحی فوق العاده آن چشم پوشی کنیم. این هتل قرار است در آلپ ساخته گردد. سازنده ساختمان آندری روزژو است و از چشم انداز چشمگیر کوهستان الهام گرفته شده است. هتل یک صخره ناهموار را در آغوش گرفته است و دارای نمای شیشه ای قابل توجهی است.

12. معبد نیلوفر آبی در دهکده باپور، هندوستان

یکی دیگر از بنا های بزرگ به شکل گل نیلوفر آبی، شاهکار معماری بهائیان در هندوستان و خانه اصلی پرستش آیین بهائی است. در های آن بدون در نظر دریافت آیینشان برای همه مردم باز است. 9 درب به سالن مرکزی معبد منتهی می گردد که نمادی از وحدت همه ادیان است.

11. خانه های مکعبی روتردام، هلند

در خیابان Overblaak در روتردام گروهی از 40 خانه وجود دارد. آن ها این تصور را ایجاد می نمایند که تمام دنیا وارونه است. خانه ها توسط معمار معروف پیت بلوم و در سال 1984 ساخته شده اند و کلیه دیوار ها و پنجره ها با زاویه 45 درجه ساخته شده اند. این طراحی نشان دهنده یک دهکده در داخل یک شهر، هر یک از این خانه ها نشان دهنده یک درخت، و تمام خانه ها با هم یک جنگل را به تماشا می گذارند.

10. بنای یادبود اتمیوم در بروکسل، بلژیک

کسانی که این ساختمان را می بینند ممکن است فکر نمایند این فقط یک مجسمه بزرگ ساخته شده از فلز است. با این حال، این بنا یک ساختمان کاملاً برجسته است. با دنبال کردن لوله ها می توان بین کره ها حرکت کرد و به یک موزه علمی یا رستوران رسید. اتمیوم نمایانگر کریستالی از آهن است که با 102 متر ارتفاع و 9 کره فولادی به یکدیگر وصل شده اند. اتمیوم به عنوان نماد معماری نوین بلژیک، قرار بود به مدت 6 ماه سر پا بماند، ولی بیش از 50 سال است که این بنای یاد بود در جای خود باقی مانده است.

9. شهر علم و هنر در والنسیا، اسپانیا

این یک نمونه برجسته دیگر از معماری مدرن است و درست در وسط پارکی در والنسیا و روی آب واقع شده است و مهم ترین جاذبه گردشگری مدرن این شهر به حساب می آید. طراحی واقعاً آینده نگرانه آن نمایانگر اسکلتی از یک جانور خارق العاده را به یاد می آورد. این مجموعه شامل 5 ساختمان است: یک میدان، یک سینما، یک پارک، یک موزه علمی و یک پارک اقیانوس شناسی. همچنین بزرگترین آکواریوم اروپا در این مجتمع واقع شده است.

8. مرکز حیدر علی اف در باکو، جمهوری آذربایجان

مرکز فرهنگی حیدر علی اف یکی از سازه های بی نظیری است که با طرح متفاوت و نمای سفید رنگ خود کاملا در شهر باکو خودنمایی می نماید. این مجموعه سمبلی ارزشمند از پایتخت کشور آذربایجان محسوب می گردد که در مرکز باکو واقع شده است. در مرکز فرهنگی حیدر علی اف قسمت های متفاوتی مانند موزه حیدر علی اف، آمفی تئاتر ها و سالن های نمایشگاهی را مشاهده می کنید. زا ها حدید معمار زن برجسته، که به عشقش به اشکال بیگانه مشهور است، شکل مایع مانند ساختمان را طراحی نموده است.

7. مرکز خرید امپوریا در مالمو، سوئد

این بنا، بزرگترین مرکز خرید در اسکاندیناوی محسوب می گردد و دارای طراحی منحصر به فردی است. فروشگاه های مرکز خرید امپوریا، به شکل عدد 8 و در سه طبقه قرار گرفته اند. هر راهرو و طبقه تم مخصوص به خودش را دارد، اما جالب این جاست که در یک ویژگی با هم مشترک هستند. تمامی قسمت های این سازه به طرز شگفت انگیزی زیبا و رنگارنگ هستند.

6. دیوار قرمز در شهر کالپه، اسپانیا

یک پروژه خانه سازی در جنوب اسپانیا وجود دارد که همه دوست دارند در آن ها زندگی نمایند. این ساختمان ها ارجاعات واضحی را به معماری مشهور منطقه عرب مدیترانه ای به ذهن بینندگان می آورند که نتیجه الهام بخشی این سنت های معماری مدیترانه ای در دژ ها یا محله های آفریقای شمالی بر معماران است. این رنگ های جذاب و قابل توجه که نما های بیرونی و درونی را می پوشانند، هم برای ایجاد تضاد با طبیعت و هم کامل کردن خلوصش انتخاب شده اند.

5. موزه هنر و علم، سنگاپور

این موزه یکی از اصلی ترین جاذبه های سنگاپور است. این موزه اولین پروژه موزه در دنیا است که به تقابل پویا بین هنر و علم اختصاص داده شده و طراحی دایره شکل آن شامل ده زبانه (یا به تعبیری نمادی از ده انگشت انسان) است که مانند سازه هایی برای ایجاد شکل گل نیلوفرگسترش یافته است موزه علم هنر 21 گالری مختلف دارد که در فضایی معادل 6هزار مترمربع جای گرفته اند و هریک از این گالری ها بخش هایی از هنر، علم، موسیقی و فناوری نوین را به نمایش درمی آورند.

4. دروازه پایتخت در ابوظبی، امارات

برج کپیتال گیت، خمیده ترین برج دنیا است که با 18 درجه انحنا (برای مقایسه، برج کج پیزا تنها 4 درجه انحنا دارد) رکورد جالبی را برای خود ثبت نموده است. متریال اصلی در این سازه، فولاد ضدزنگ، بتن و شیشه است. این برج 35 طبقه است و دارای مجتمع اداری و یک هتل 5 ستاره با 200 اتاق می باشد. در نمای برج، دو فاکتور بسیار جالب توجه است، یکی انحنا زیاد و دیگری پنل های شیشه ای به کار رفته در سرتاسر برج است.

3. مارکتال در روتردام، هلند

این بنا، زیباترین بازار دنیا است. حتی ملکه هلند به مراسم افتتاحیه این ساختمان آمده است. مارکتال مکانی هیجان انگیز است که روزنامه گاردین از آن به عنوان سردمدار بازار های غذافروشی اروپا یاد می نماید! این مرکز خرید معماری خاص و 96 بخش برای فروش محصولات تازه و 20 بخش برای خرده فروشی دارد. تفاوت این بنا در سقف آن است که یک قوس متشکل از 228 آپارتمان و بیشتر شبیه به یک نمایشگاه آثار هنری است.

2. موزه گوگنهایم در بیلبائو، اسپانیا

موزه گوگنهایم یکی از دیدنی ترین ساختمان های دنیا و از معروف ترین موزه های دنیا است. نمای ساختمان این موزه در ترکیبی که با نور آفتاب و سایه روشن های آن پیدا می نماید، گاهی موجدار و گاهی هم خالدار به نظر می رسد، اما جالب ترین نکته درباره این موزه، طرح نمای آن است. اگرچه نمای بیرونی این موزه از فلز ساخته شده، اما نگاه نزدیک تر به این نما نشان می دهد که این نما، طرح آجری دارد. منحنی هایی که ظاهر ساختمان را از فرم سنتی به مدرن تبدیل نموده، یک ساختارشکنی زیبایی شناسانه را در معماری این بنا ایجاد نموده است.

1. موزه هنری تالار گراتس - اتریش

موزه هنری گراتس که توسط دو تن به نام های پیتر کوک و کالین فورنیر طراحی و با شکلی بسیار عجیب و متفاوت از سایر بنا های دیگر ساخته شده است از یک هزار و 288 پنل شیشه ای آکریلیک نیمه شفاف استفاده شده که علاوه بر تامین روشنایی مورد احتیاج موزه سازگاری مثال زدنی را نیز با طبیعت ایجاد نموده است. فرم غیر معمول آن کاملا با دیگر نمایشگاه های معمولی متفاوت است و سعی بر آن شده که بسیاری از جوانب سنت مدرن مکعب سفید در معماری حفظ گردد. در ساخت این بنا از اصطلاح ابتکاری سبکی به عنوان معماری حباب در داخل محیط تاریخی آن استفاده شده است. به این ترتیب، این ساختمان غول پیکر توسط سازندگان اش بیگانه آشنا نامیده شده است.

منبع: BrightSide

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1292

به "ساختمان هایی شگفت انگیز که انگار متعلق به یک دنیا دیگرند!" امتیاز دهید

1 کاربر به "ساختمان هایی شگفت انگیز که انگار متعلق به یک دنیا دیگرند!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان هایی شگفت انگیز که انگار متعلق به یک دنیا دیگرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید