من از محمدعلی کلی بهترم!

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، فلوید می ودر، قهرمان پیشین و بدون شکست سبک وزن جهان، هیچ تردیدی ندارد که بهترین بوکسور تاریخ است. می ودر 43 ساله در سال 2017 پس از مبارزه با کانر مک گرگور قهرمان پیشین MMA با رکورد 50 پیروزی و بدون حتی یک شکست، اعلام بازنشستگی کرد.

من از محمدعلی کلی بهترم!

او در مورد بهترین بوکسور تاریخ گفت: من بهترین بوکسور تاریخ هستم، چون بیشتر از هر بوکسور دیگری و البته در زمان کوتاه تری، قهرمانان جهان را شکست دادم. من 18 سال و در پنج وزن مختلف، قهرمان جهان بودم و کمترین ضربه را از حریفان خوردم.

می ودر درباره اسطوره مسلمان و فقید بوکس سنگین وزن جهان گفت: به نظر من، محمد علی، پنجمین بوکسور برتر تاریخ است. اگرچه خیلی ها او را بزرگ ترین بوکسور همه دوران می دادند، اما او فقط در یک وزن مبارزه کرد و سه بار از کن نورتون باخت.

وی ادامه داد: کاری که محمد علی انجام داد این بود که در برحه خاصی از تاریخ، حامی قدرتمند سیاهپوستان آمریکایی بود. اگر بخواهیم بوکسورها را با توجه به کارهای ارزشی آنها درجه بندی کنیم، محمد علی بدون شک در رتبه نخست قرار می گیرد، ولی اگر ملاک، مبارزه و رکورد برد و باخت باشد، من حرف اول را می زنم.

فلوید می ودر شرح داد: محمد علی راه را برای حضور من در جایگاهی که قرار دارم، هموار کرد، ولی او از نظر فنی به بوکسوری باخته که تنها هفت مبارزه رسمی در کارنامه داشته است. من باید کلاهم را به احترام علی بردارم، ولی تا 40 سالگی مبارزه نکردم که در سرانجام بگویم شخص دیگری بهتر من است.

روبرتو دوران، پرنل ویتاکر و جولویو سزار، در لیست می ودر به ترتیب دومین، سومین و چهارمین بوکسورهای برتر تاریخ هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1308

به "من از محمدعلی کلی بهترم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "من از محمدعلی کلی بهترم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید