لباسی که محیط را برای افراد نابینا و ناشنوا تشریح می کند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، انتقال اطلاعات به افراد نابینا و ناشنوا کار مسئله ای است. برای این منظور باید فردی به وسیله لمس پشت یا بخش هایی از بدن افراد نابینا و ناشنوا اطلاعات را به او منتقل کند.

لباسی که محیط را برای افراد نابینا و ناشنوا تشریح می کند

این روش هرچند کارآمد است اما فرد معلول همیشه وابسته به دیگران است. درهمین راستا یک لباس با بازخورد لمسی تولید شده که می تواند این فرایند را تسهیل کند.

این فناوری در پروژه SUITCEYES اتحادیه اروپا و طی 3 سال ابداع شده است. در این لباس دوربین های پوشیدنی نصب شده که به رایانه متصل هستند و می توانند موارد مهم مانند صورت افراد، موانع موجود در اتاق یا اشیایی که کاربر قصد جابه جایی آنها را دارد را ردیابی کنند.

این اطلاعات به ارتعاشات یا انواع دیگری از سیگنال های لمسی تبدیل و به وسیله شبکه ای از محرک های موجود در لباس به بدن کاربر منتقل می شود.

این فناوری ابتدا به شکل یک پیراهن ابداع شد. اکنون نیز چهارمین نسل آن به شکل یک جلیقه ابداع شده است. پشت پارچه این لباس الگویی شطرنجی وجود دارد و هر خانه از آن حاوی حسگرهای جداگانه است که با ایجاد ارتعاش در نقاط مختلف اطلاعات متفاوتی را به فرد نابینا و ناشنوا منتقل می کنند.

همچنین قرار است تعدادی از این جلیقه ها تولید شود تا فناوری در مقیاس وسیع تر مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 499

به "لباسی که محیط را برای افراد نابینا و ناشنوا تشریح می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباسی که محیط را برای افراد نابینا و ناشنوا تشریح می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید