عراقچی: هدف ما خروج از برجام نیست

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان و توشی میتسو موتگی، وزیر امور خارجه ژاپن امروز با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

عراقچی: هدف ما خروج از برجام نیست

به گزارش خبرنگاران، در این دیدار ابتدا موتگی وزیر امور خارجه ژاپن با اظهار خرسندی از دیدار با معاون وزیر خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان گفت: ما نگران شرایط در خاورمیانه هستیم و باید با تلاش های دیپلماتیک تنش ها را کاهش دهیم.

وزیر امور خارجه ژاپن ضمن تاکید مجدد بر حمایت این کشور از برجام خواستار خویشتن داری همه طرف ها برای جلوگیری از تنش بیشتر شد.

در این دیدار عراقچی هم با ابلاغ سلام محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در خصوص شرایط منطقه گفت: منطقه خاورمیانه در شرایط حساسی است و همکاری برای کاهش تنش ها بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز و ضروری است.

عراقچی در خصوص برجام ضمن تشریح شرایط پیش آمده گفت: هدف ما خروج از برجام نیست بلکه ما پس از یکسال صبر و مشاهده عدم انجام تعهدات از سوی کشورهای اروپایی، تصمیم به کاهش تعهدات گرفتیم و در صورت برداشته شدن تحریم ها و برخورداری ایران از مزایای این توافق به تعهدات برجام باز می گردیم.

در این دیدار طرفین در خصوص روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله شرایط در خلیج فارس و خاورمیانه و سایر موضوعات مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 919

به "عراقچی: هدف ما خروج از برجام نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: هدف ما خروج از برجام نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید