طرح نهایی انگلیس درباره برگزیت تحویل اروپا شد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، ایرنا نوشت:نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه طرح جدید و نهایی دولت این کشور درباره نحوه اجرای خروج از اتحادیه اروپا برگزیت را رونمایی و یک نسخه آن را به این اتحادیه تسلیم کرد.

طرح نهایی انگلیس درباره برگزیت تحویل اروپا شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

بوریس جانسون در این طرح پیشنهاد نموده است که طرح پشتیبانی ایرلند شمالی از پیش نویس توافق نامه برگزیت که آذر ماه گذشته میان دولت ترزا می و سران کشورهای اروپایی تصویب شد، حذف و به جای آن ترکیبی از کنترل تبادل کالا و تبعیت از مقررات بازار مشترک اتحادیه اروپا به اجرا گذاشته گردد. به این ترتیب که ایرلند شمالی همراه با انگلیس در موعد مقرر از اتحادیه اروپا خارج شده اما تا سال 2025 از قوانین و مقررات بازار مشترک اتحادیه اروپا تبعیت می نماید.

جانسون در این نامه خطاب به ژانکلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نوشته است که طرح پشتیبانی که در توافقنامه قبلی برگزیت، مبنی ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا پیشنهاد شده بود راه به جایی نمی برد.

او امیدوار است که اتحادیه اروپا پیش از برگزاری اجلاس سران که 15 روز دیگر برگزار می گردد، با طرح او موافقت نمایند. در بهترین حالت جانسون کمتر از دو هفته تا مهلت اجرای برگزیت فرصت خواهد داشت تا توافق به دست آمده را به تایید مجلس کشورش برساند.

کمیسیون اروپا امروز تایید کرد که طرح جانسون را دریافت و آن را آنالیز خواهد نمود. مقامات دولت انگلیس خوش بین هستند که ظرف مدت ده روز آینده با اتحادیه اروپا به توافق برسند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 665

به "طرح نهایی انگلیس درباره برگزیت تحویل اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نهایی انگلیس درباره برگزیت تحویل اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید