شکست عربستان برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، عربستان سعودی که تلاش داشت خود را به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درآورد، شکست خورد.

شکست عربستان برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عربستان سعودی اخیرا قصد داشت خود را به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درآورد.

پایگاه خبری الخلیج الجدید گزارش داد که بسیاری از کشور ها با این مسئله مخالفت کردند و به همین دلیل، عربستان سعودی در عضویت خود در این شورا ناکام ماند.

به گزارش این پایگاه، این شورا دارای 47 کرسی است، ولی به خاطر پرونده سیاه سعودی و هشدار های گروه های حقوقی مبنی بر اینکه انتخاب ریاض، اعتبار این سازمان بین المللی را زیر سؤال می برد، با عضویت این کشور مخالفت صورت گرفت.

روزنامه گاردین انگلیس نیز گزارش داد که این نتیجه به منزله ضربه مهلکی بر پیکره تلاش های ریاض برای بهبود وجهه خود در محافل بین المللی بود.

به گزارش این روزنامه، عربستان سعودی از دور این رقابت کنار زده شد و پیروز نشد کرسی را به دست آورد که با آن، تلاش داشت تصویر خود را بهتر کند.

پس از این مسئله، سازمان دیدبان حقوق بشر، از این نتیجه استقبال و تأکید کرد که شکست سعودی در به دست آوردن این کرسی در شورای حقوق بشر، مورد استقبال است.

دیدبان حقوق بشر پیش از رأی گیری برای عضویت سعودی، اعلام کرد که نباید کشور هایی که ناقض حقوق مسلمانان هستند، در شورای حقوق بشر عضو شوند.

به گفته این سازمان، ریاض تهدید کرده است که اگر در لیست سیاه نقض حقوق بچه ها قرار بگیرد، میلیون ها دلار پول خود را که در قالب حمایت از سازمان ملل است، خارج خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1506

به "شکست عربستان برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست عربستان برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید