سود هنگفت پرسپولیس از نایب قهرمانی در آسیا

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، پرسپولیس مقابل دیدگان هوادارانش قهرمانی آسیا را از دست داد اما معلوم شد اگر مجبورمان نمایند، ظرفیت های لازم برای برگزاری مسابقات بزرگ را داریم.

سود هنگفت پرسپولیس از نایب قهرمانی در آسیا

به گزارش خبرنگاران، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا خاتمه شنبه شب در ورزشگاه آزادی که زیباتر از هر زمان دیگری به نظر می رسید انتها یافت. اگرچه مطابق انتظار جبران شکست 2 بر صفر برابر کاشیما ممکن نشد و تیم ژاپنی با کسب مساوی بدون گل برابر پرسپولیس جام را به خانه برد، اما جزئیات برگزاری این بازی، 19 آبان را به یک روز قابل افتخار در فوتبال ایران تبدیل کرد.

ورزشگاه آزادی که به سختی و در آخرین لحظات توانست مجوزهای لازم برای برگزاری بازی فینال را به دست بیاورد، در این مسابقه در شمایلی استثنایی ظاهر شد. همه چیز تا جایی حرفه ای بود که تصویر مهم ترین بازی های لیگ قهرمانان اروپا را در ذهن متبادر می کرد. حضور سران فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و نیز مقامات سیاسی سرشناس در صندلی ویژه، نشان از اعتبار این بازی داشت. به علاوه همان طور که انتظار می رفت حضور یکصد هزار نفری تماشاگران در ورزشگاه آزادی نیز رکوردی تاریخی ساخت. نکته مهم تر اینکه در طول مسابقه هرگز کوچک ترین رفتار زشتی از این طرفداران دیده نشد.

آنها صرفا به تشویق تیم خودشان پرداختند و حرمت میهمان را نگه داشتند؛ تا آنجا که سرمربی کاشیما با تجلیل از تماشاگران گفت: صادقانه می گویم وقتی با این جو روبرو شدم فکر می کردم می بازیم، اما توانستیم فشار ورزشگاه را تحمل کنیم. در ایران چیزی جز محبت و احترام ندیدیم. به علاوه زیکوی افسانه ای هم که در قامت مدیر فنی کاشیما به تهران سفر نموده بود، در انتها مسابقه ورزشگاه آزادی را با ورزشگاه ماراکانای برزیل مقایسه کرد. همه اینها یعنی آنکه فوتبال ایران با وجود پاشنه آشیل های همیشگی اش در بحث مدیریت و اجرا، این بار یک نمره قبولی بزرگ دریافت کرد و معلوم شد اگر مجبورمان نمایند، ظرفیت های لازم برای برگزاری مسابقات بزرگ را داریم. همچنین حضور چند صد تماشاگر زن در این بازی که نخستین ورود بانوان به ورزشگاه در تاریخ رقابت های باشگاهی کشور بود، بر شکوه این بازی اضافه نمود؛ آنچه با ابراز رضایت رسمی جانی اینفانتینو، رئیس فیفا و تشکر او از حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان همراه شد. همه اینها یعنی آزادی روزی بی نظیر را پشت سر گذاشت، هرچند اصل مطلب که نتیجه بود محقق نشد و پرسپولیس خسته و نیمه جان، از فتح جام ناکام ماند.

اتفاق قابل توجه دیگر در حاشیه این مسابقه، تجلیل مفصل طرفداران پرسپولیس از تیم شان در انتها بازی بود. در شرایطی که در این سال ها به دفعات شاهد طغیان تماشاگران علیه بازیکنان و مربیان خودی در هنگام ناکامی بوده ایم و فریاد بی غیرت، بی غیرت طنین غالب سکوها در چنین شرایطی بوده است، طرفداران پرسپولیس رفتاری متفاوت بروز دادند و در انتهای بازی به صورت ایستاده برای تیم شان کف زدند. واضح است که آنها از عملکرد این تیم و از زجری که بازیکنانش کشیدند رضایت دارند. پرسپولیس که در یک سال گذشته از یارگیری محروم بوده و برخی از نفرات کلیدی اش را هم از دست داده بود، به خاطر حضور در مسابقات لیگ قهرمانان فصل گذشته تا مرحله نیمه نهایی و نیز حضور در رقابت های سال جاری تا فینال، با فشردگی بسیار زیادی بازی کرد؛ فشاری که در طول 40 روز گذشته منجر به پارگی رباط صلیبی دو بازیکن این تیم یعنی حسین ماهینی و محمد انصاری شد. در حقیقت پرسپولیس چیزی بیش از این برای ارائه نداشت و در همین بازی آخر هم با وجود اینکه آشکارا زورش به تیم ژاپنی نمی رسید، تا دقیقه 95 با چنگ و دندان برای تک تک توپ ها جنگید. این دومین بار است که بازیکنان پرسپولیس بعد از یک نایب قهرمانی از سوی طرفداران شان تشویق می شوند. مرتبه قبلی بعد از بازی هفته انتهای لیگ پانزدهم برابر راه آهن بود که مردم ایستاده برای تیم شان دست زدند و این بار هم همین اتفاق در انتها فینال لیگ قهرمانان رخ داد.

نکته دیگر در مورد پرسپولیس اینکه این تیم با وجود ناکامی در فینال، پاداش ارزنده نایب قهرمانی را دریافت خواهد نمود. در مورد ریز درآمدهای سرخپوشان از مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا روایت های مختلفی وجود دارد و به نظر می رسد سایت رسمی باشگاه یک بار برای همیشه باید با ذکر جزئیات در این مورد اطلاع رسانی کند، اما محاسبات گوناگون نشان می دهد سرخ ها سال جاری حدود 2 میلیون و 900 هزار دلار به عنوان جایزه و 250 هزار دلار هم به عنوان خرج سفر از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت نموده اند که این رقم در کنار عایدی تقریبی 10 میلیارد تومان از محل بلیت فروشی، نشان دهنده درآمد 50 میلیارد تومانی سرخ ها از لیگ قهرمانان سال جاری است؛ پولی که می تواند بسیاری از مسائل مالی باشگاه را حل نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 178

به "سود هنگفت پرسپولیس از نایب قهرمانی در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود هنگفت پرسپولیس از نایب قهرمانی در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید