سرپرست سازمان لیگ: 35 هزار بلیط برای دربی به فروش می رسد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، سرپرست سازمان لیگ در خصوص دربی استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی گفت: میزان و ظرفیت حضور تماشاگران در صلاحیت سازمان لیگ نیست و در اختیار ورزشگاه آزادی است. من شنیده ام که قرار است 35 هزار بلیت برای بازی فروخته شود.

سرپرست سازمان لیگ: 35 هزار بلیط برای دربی به فروش می رسد

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال و سرپرست سازمان لیگ اعلام نمود، در بحث قانون سقف بودجه، تنها دو سه تیم بالای جدول بالای سقف بوده اند.

به گزارش تسنیم، منصور قنبرزاده درباره برگزاری دربی فینال جام حذفی که چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه این دربی در فاصله کمتری به نسبت بازی های لیگ برگزار می شود، سعی کردیم تمام ملاحظات از جمله نظم و انضباط حضور تماشاگران و ... را در نظر بگیریم. در جلسه امروز برای هماهنگی دربی فینال جام حذفی مسئولان ذی ربط حضور داشتند و به جمع بندی های خوبی رسیدیم.

وی در مورد تعداد بلیت در نظر گرفته شده برای دربی توضیح داد: دوستان مکرر توضیح داده اند. سازمان لیگ در بحث بلیت فروشی ورودی ندارد. برای این دیدار، مقدار و ظرفیت حضور تماشاگران در صلاحیت سازمان لیگ نیست و در اختیار ورزشگاه آزادی است. من شنیده ام که قرار است 35 هزار بلیت برای بازی فروخته شود. اتخاذ تصمیم برای بلیت فروشی نهادهای ذی ربط حضور دارند و مسائل را می سنجند. چیزی که به ما ابلاغ شده است، چیزی در حدود 35 هزار بلیت خواهد بود.

سرپرست سازمان لیگ راجع به ابلاغ سقف بودجه به باشگاه ها برای فصل آینده گفت: در این رابطه کار کارشناسی و آسیب شناسی در چهار پنج سال اخیر مورد بررسی قرار گرفت. مسئله اصلی از آنجایی نشات گرفت که کمیته صدور مجوز حرفه ای اعلام نمود بیشتر باشگاه ها تراز مالی منفی دارند و زیان ده هستند و در نتیجه نتوانستند مجوز حرفه ای بگیرند. با این شرایط لازم شد تمهیداتی اندیشیده و درآمد و هزینه ها بالانس شود. در نهایت از نقطه نظرات استفاده و بحث سقف بودجه اعلام شد. احتمالاً با تصمیم گیری نهایی به باشگاه ها ابلاغ می شود.

قنبرزاده در رابطه با اجرای آیین نامه نقل وانتقالات یادآور شد: اجازه دهید یک نفر به عنوان کننده سازمان لیگ در فرصت مناسب تشریح کند. پس از آنکه دستور العمل تکمیلی به باشگاه ها ابلاغ شد، هماهنگی لازم برای تشریح آیین نامه انجام می شود.

وی در مورد دعوت میهمانان خارجی برای حضور در دربی گفت: از مسئولان فدراسیون عمان دعوت شده است که برای تماشای دربی به ایران بیایند. از کولینا نیز دعوت شده است، اما حضورش هنوز قطعی نیست.

سرپرست سازمان لیگ در واکنش به طرح این سؤال که با نزدیک شدن به شروع مسابقات لیگ، بار دیگر تیم های بدهکار مجوز حضور در بازی ها را کسب می کنند، گفت: خوشبختانه باشگاه هایی که عمده بدهی را داشتند در بحث مجوز حرفه ای بدهی های شان صاف شد یا نسبت به چند سال قبل کمتر شده است. سازمان لیگ مسئول برگزاری و اجرای مصوبات است. کمیته مشخص شرایط رأی صادر می کند و سازمان لیگ اجرا خواهد کرد. ممکن است کمیته مشخص شرایط فرصتی بدهد یا زمانی را برای پرداخت بدهی ها مشخص کند و به سازمان لیگ نیز ابلاغ کند.

قنبرزاده درباره ممنوعیت جذب لژیونرها از سوی تیم های لیگ برتری به صورت قرضی اعلام نمود: آیین نامه نو 32 بند دارد. چیزی که ابلاغ شده است مفصل است. دستورالعمل اولیه به باشگاه ها صادر شده و تا الان تغییری نداشته است. هیئت رئیسه سازمان لیگ این آیین نامه را مصوب کرده است، اما فدراسیون فوتبال نیز کارگروهی منتخب از کننده باشگاه ها، تدوین مقررات و کمیته مشخص شرایط برای نظارت بر آیین نامه تشکیل داده است. دستورالعمل به باشگاه ها ابلاغ شده، ولی سقف بودجه ابلاغ نشده است.

وی در واکنش به ادعای یکی از مدیران باشگاه ها مبنی بر بستن قرارداد 120 میلیاردی با بازیکنی در لیگ برتر گفت: این موضوع را شنیدم. شاد شدم مدیران عامل لیگ برتری از آیین نامه نو حمایت کرده اند. اگر بودجه ام 100 میلیارد باشد و 200 میلیارد تومان خرید کنم، پول طرف را نمی دهم. وقتی براساس بودجه هزینه کنم ،پول به حساب طرف می آید. ما می بینیم که در سال های اخیر چقدر شکایت شده است. به هیچ وجه، بحث کوتاه کردن سبد فوتبال نیست، بلکه در حال ساماندهی هستیم و سه ساعت با مدیران عامل باشگاه ها جلسه داشتیم و خواسته آنها نیز ساماندهی بود. هر پروژه و طرحی ممکن است اشکالاتی داشته باشد. در بحث بستن چنین قراردادهایی باید بگویم اگر سقف بودجه ابلاغ نهایی شود، سقف بودجه کلی باشگاه ها در نظر گرفته خواهد شد و کاری به فرد نداریم. سقفی که در نظر گرفته شده، سقفی است که دو سه تیم بالای جدول این هزینه ها را کرده اند و بقیه زیر سقف هستند. سقف در نظر گرفته شده، متعادل است و آیتم هایی نیز در نظر گرفته شده که اگر باشگاهی بازیکنی ترانسفر کرد بتواند نصف پولی را که گرفته است، وارد سقف بودجه کند.

سرپرست سازمان لیگ در مورد عدم اقدام تیم های نفتی برای گرفتن صدور مجوز حرفه ای توضیح داد: خیلی اطلاعات کافی ندارم، چرا که اینها در قالب دو مؤسسه قانون تجارت فعالیت می کنند و اداره کل وزارت نفت هیچ دخلی در انتصاب و ساماندهی این دو تیم ندارند و بودجه ای هم ندارند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2510

به "سرپرست سازمان لیگ: 35 هزار بلیط برای دربی به فروش می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست سازمان لیگ: 35 هزار بلیط برای دربی به فروش می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید