سردار جلالی: ارتش نماد اعتبار، مسئولیت پذیری و سلحشوری است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با صدور پیامی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عالی مقام ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش را نماد اعتبار، مسئولیت پذیری و سلحشوری دانست.

سردار جلالی: ارتش نماد اعتبار، مسئولیت پذیری و سلحشوری است

به گزارش خبرنگاران، متن این پیغام به توضیح زیر است:

اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامی است این جمله بخشی از پیغامی است که در روز 28 فروردین 58، از سوی امام خمینی (ره) در حمایت از ارتش، صادر شد و به تمام بدخواهی و توطئه هایی که نسبت به ارتش ایجاد شده بود خاتمه داد و پس از آن 29 فروردین هر سال به فرمان رهبر کبیر انقلاب روز ارتش نام گرفت.

بدون شک دفاع جانانه امام خمینی(ره) از ارتش، در کوران وقایع ماه های نخست انقلاب اسلامی ایران، آنهم با وجودی که بعضی افراد و گروه ها با انگیزه های متفاوت بر منحل شدن ارتش اصرار داشتند، ارتش جمهوری اسلامی را از یک نهاد نظامی صرف به نهادی تبدیل کرد که دل در گروی ولایت و جان بر کف ملت دارد.

از آن سال ها بیش از 40 سال میگذرد و ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز به روز معنوی تر، متعهدتر و قدرتمندتر شده است. این خصلت های نیکوست که بدون اغراق ارتش جمهوری اسلامی ایران را سزاوار نام ارتش الله نموده است.

ارتش الله دو خصوصیت دارد که رهبر معظم انقلاب، آن را به خوبی برشمرده و آن را مایه مباهات دانسته اند؛ نخست آنکه این ارتش در دل مردم جا دارد و دوم آنکه خود را برای هدفی مقدس و والا می سازد و آماده می نماید.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر نیروی های مسلح، همیشه صندلی و نقشی حماسی و سرنوشت ساز در بزنگاه هایی که بر ملت ایران گذشته ایفا نموده و همین باعث شده است که ارتش جمهوری اسلامی در نزد فرد فرد ملت ایران، نماد اعتبار، مسئولیت پذیری و سلحشوری باشد چراکه ارتش فرزند غیور یک ملت قوی و بااراده است.

هرجا که مصیبتی بر ملت وارد آمده و احتیاجی به خدمت صادقانه بوده این سرافرازان ارتش بوده اند که بدون توجه به درجه و رتبه در کنار سایر نیروهای مسلح به یاری مردم شتافته اند.

به گمان من، یکی از نقاط مثبت سال 98 در کنار همه تلخی ها شاید این بود که حماسه حضور ارتش و نیروهای مسلح را جلایی دوباره بخشید تا همه نقشه های کژاندیشان و بدخواهانی که به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و نیروهای مسلح جان برکفشان بودند، بر آب دهد.

همه می دانند هرجا پای منافع ملی به میان بیاید ارتش با کسی شوخی ندارد. چه در زلزله سرپل، چه در سیل خوزستان و سیستان و چه در دفاع از کیان و چه در دفاع از سلامت، هرجا مردم احتیاج به یاری داشتند ارتش زودتر از همه آنجا بوده است و همین، ارتش ما را به مردمی ترین ارتش جهان تبدیل نموده است.

حالا اما در کوران بدخواهی ها و بدطینتی ها و بدذاتی های حکومت های جنگلی استکباری، که روز به روز حلقه را بر ملت ایران تنگ تر می نمایند، ارتش بیش از هر وظیفه ای، رسالتی عظیم را بر دوش دارد و آن امر ولی امر است برای قوی شدن.

قوی شدن ارتش جمهوری اسلامی ایران بدون شک از جنس دیگری است. چون نهادی است که بالیدنش و قوی تر شدنش الهام بخش ملت خواهد بود. ملتی که به وجود چنین ارتشی افتخار می نماید و به خود می بالد.

در خاتمه ضمن تبریک روز ارتش به محضر فرماندهی معظم کل قوا و همه دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران، یاد و خاطر شهدای 8 سال دفاع مقدس به ویژه سرداران و امیران ارتش را گرامی می داریم و از درگاه خداوند منان توفیق خدمت در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای همه برادرانمان در ارتش خواستاریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1226

به "سردار جلالی: ارتش نماد اعتبار، مسئولیت پذیری و سلحشوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار جلالی: ارتش نماد اعتبار، مسئولیت پذیری و سلحشوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید